Як відновити договір купівлі-продажу

Як відновити договір купівлі-продажу

Укладення договору купівлі-продажу є обов’язковою умовою при продажу нерухомості. Даний документ регулюється безліччю законів. Зокрема, він повинен відповідати вимоги викладеним у статті 550, 421, 420, 549, 432, 554, 317, 555 ЦК РФ. Відповідно до законів договір є зобов’язанням сторін виконати певні умови та обіцянки, але обіцянки не означають безумовне їх виконання, тому угода підлягає обов’язковій державній реєстрації в тексті статті 131 ГК РФ. Якщо документ про домовленість між покупцем і продавцем нерухомості загублений, для його відновлення потрібно керуватися саме законом.

Вам знадобиться

- Запит до УФГРЦ;
- Звернутися до нотаріуса;
- Звернутися в БТІ;
- У УФГРЦЗКК.

Інструкція

  1. Безпосередня реєстрація угоди здійснюється в Управління Федерального реєстраційного центру відповідно до Федерального закону 122-Ф3. Даний закон набув чинності 31 січня 1998 року. Право власності на нерухомість виникає з моменту державної реєстрації (ст. 8 ЦК РФ). Додатково слід враховувати той факт, що ГК РФ не вимагає обов’язкового нотаріального оформлення договору купівлі-продажу. Дані зміни відбулися в ряді статей ЦК, які регулюють укладення даного документа і вступили в силу 1 січня 1996 року.
  2. Відштовхуючись від усіх вищевказаних законів, можна зробити заключний висновок про те, що договір купівлі-продажу не дійсним без державної реєстрації права власності. При цій процедурі подаються всі оригінали документів, які полягають при здійсненні угоди і ксерокопії, що залишаються в регцентре, як підтвердження самої угоди, так і дають підстави для оформлення свідоцтва про право власності.
  3. Тому якщо договір купівлі-продажу був укладений до 1 січня 1996 року, то відновити його дуже просто. Для цього потрібно зробити запит до нотаріальної контори, в якої полягав даний документ, оплатити 100 рублів і отримати дублікат договору. До того ж до 31 січня 1991 договір купівлі-продажу був єдиним правовим документом, який підтверджує, що нерухомість є власністю.
  4. Якщо потрібно відновити договір купівлі-продажу, укладений після 31 січня 1996 року, є два шляхи. Перший — звернутися до нотаріальної контори, якщо договір укладався нотаріальний і отримати дублікат. Друге — звернутися в Управління Федеральної реєстраційної служби із заявою та отримати завірену ксерокопію, якщо договір був укладений в простій письмовій формі.
  5. Якщо договір купівлі-продажу укладено в період з 1 січня 1996 року по 31 січня 1998 року, коли вступив в силу закон про укладення договорів в простій письмовій формі, але не вступив закон про обов’язкову державну реєстрацію права власності. У цьому випадку загублений договір, можна відновити тільки шляхом отримання ксерокопії від продавця нерухомості з оновленими підписами з обох сторін або запитати відомості про власника в БТІ. При запиті в БТІ можна підтвердити право володіння нерухомістю, але не отримати дублікат або копію договору. Те ж саме відноситься і до земельних ділянок. Підтвердити право володіння можна, звернувшись у Федеральну палату реєстрації земельних ділянок, кадастру і картографії, але отримати дублікат або копію договору неможливо.
  6. Ось чому, незважаючи на прийняті поправки про укладення договору купівлі-продажу в простій письмовій формі, краще все-таки укласти його в нотаріуса, що дасть можливість у будь-який момент отримати дублікат. І до того ж професійний юрист дасть всі гарантії правильного оформлення документа і врахує всі параграфи, при яких угоду можна визнати недійсною відповідно до ДК РФ за номером 2965, 3075, глава 24.