Божевільний ритм сучасного життя залишає мало часу на вивчення власного коріння і родинних зв’язків. Але з часом кожна людина починає усвідомлювати, що своє походження й історію просто так викреслити неможливо. Кожна людина зобов’язаний скористатися шансом пізнати свої витоки, щоб частково відновити зв’язок з минулим.
Інструкція
- Відновлення генеалогічного древа повинно відбувається поетапно. Зберіть всю необхідну інформацію, для цього поговоріть з батьками, бабусями і дідусями. Зберіть і відскануйте збереглися фотографії. Підготуйте опис кожного члена сім’ї. Відвідайте кілька генеалогічних сайтів. Також можна звернутися до професіоналів, для яких генеалогія прізвища — повсякденна діяльність і оплачувана робота.
- Ознайомтеся з правилами складання генеалогічного древа (родинні відносини, генетичні захворювання і так далі). Якщо древо буде складатися за допомогою програми, все одно потрібно знати позначення, загальний принцип і правила.
- Визначтеся з типом древа. Наприклад, в низхідному — головний предок ставиться на чолі, а від нього вже відходять відгалуження. Тут не враховуються шлюби по жіночій лінії, тому що жінки змінюють прізвища і вже не відносяться до роду. В висхідній позиції древа в основі знаходиться людина і відбувається розгляд його предків.
- Визначтеся з програмою для складання генеалогічного древа. Зробити це досить-таки просто за допомогою пошукових систем. Сьогодні генеалогія досить розвинена, тому даних програм дуже багато в інтернеті. А яку вибрати — це вже справа смаку.
- Внесіть всі необхідні дані в програму. Вставте фотографії, додайте позначення та зв’язку. Але на цьому не потрібно зупинятися, постійно додавайте нову інформацію для розширення вашого генеалогічного древа.
- Роздрукуйте вийшло древо на великий аркуш, створіть власний сайт або зробіть книгу. Роздайте копії древа своїм родичам і запропонуйте їм у міру можливості доповнити існуючу інформацію. Таким чином, ваше генеалогічне древо буде розширюватися.