Як відновити кислотно-лужний баланс


 

Дослідження вчених показують, що більше половини людей страждають підвищеною кислотністю в організмі. А це перешкоджає нормальній роботі ферментів, значно знижує кількість багатьох мінеральних речовин в організмі, порушує метаболізм і призводить до різних серйозних захворювань, обумовлених зниженням захисних сил організму. З цього можна зробити єдиний висновок: щоб зберегти здоров’я, необхідно відновити кислотно-лужний баланс.



Інструкція

  1. Нейтралізувати надлишок кислоти в організмі допоможе дієта, багата лужними продуктами. До них відносяться: фрукти і сухофрукти, картопля, салати і овочі, попередньо замочені і пророслі зерна, бобові, горіхи. Кислих продуктів має бути в раціоні в чотири рази менше. До них відносяться м’ясо, яйця, сир, риба, солодощі, борошняні вироби і хліб. Пам’ятайте, що на кожні 100 г м’яса ви повинні вжити 300-400 г овочів.
  2. Оскільки процеси очищення організму від токсинів найбільш інтенсивно протікають в першій половині дня, намагайтеся вживати вранці більше лужних продуктів. А найбільш раціональним режимом харчування для підтримки кислотно-лужного балансу вважається 4-6 разове.
  3. Намагайтеся пити воду хорошої якості. Час від часу пийте негазовану лужну або лужно-соляну мінеральну воду. Лужними напоями також вважаються молочна сироватка і зелений чай. Щоденна норма рідини — 2,5-3 літри.
  4. Відновити кислотно-лужний баланс можуть допомогти трави. Для нейтралізації кислотного середовища використовуйте листя аїру, глоду, брусниці, агрусу, чорної смородини, малини, плоди шипшини. Заварюйте їх як чай.
  5. Щоб відновити кислотно-лужну рівновагу шкіри обличчя, протріть її тоніком або обприскати термальною водою. Після цього нанесіть зволожуючий або живильний крем, який відновить захисний шар шкіри і зменшить втрату вологи. Краще користуватися не милом, а косметичним молочком, вершками і гелями для вмивання.
  6. Позбавтеся від шкідливих звичок, що підвищують кислотність — від алкоголю, сигарет і кави. Не захоплюйтеся великою кількістю фармацевтичних препаратів.
  7. Гіподинамія сприяє зрушенню кислотно-лужної рівноваги в бік окислення. Висновок: організму потрібна ваша рухова активність. Займайтеся спортом, ходіть пішки, бігайте, дихайте свіжим повітрям.
  8. Ступінь кислотності в організмі людини залежить від його психологічного настрою. Підвищують її нервову напругу, образа, страх, сум, загалом, будь-які депресивні стани. Тому працюйте над своїм емоційним станом. Намагайтеся не нервувати через дрібниці.
  9. Регулярно приймайте контрастний душ. Корисно також і відвідування сауни, де виведенню токсинів з організму сприяє чергування сухого пара і холодних обливань. Якщо є можливість, скористайтеся лужними ваннами.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.