Порушення рівноваги між патогенної і корисною мікрофлорою спричинює дисбактеріоз. Захворювання, яке здатне безпосередньо впливати на роботу всіх систем організму і провокує гастрит, панкреатит, гінекологічні та урологічні захворювання, фурункульоз та ін Причинами дисбактеріозу є стреси, ліки (антибіотики, цитостатики, синтетичні гормони, сульфаніламіди, імунодепресанти, кортикостероїди та ін), рафіновані «мертві» продукти.
Вам знадобиться
- Лист брусниці;
- Квітки календули;
- Лист берези;
- Подорожник;
- Трава материнки;
- Плоди шипшини;
- Трава звіробою;
- Квітки ромашки;
- Мирт.
Інструкція
- Ліквідувати патогенну мікрофлору, нормалізувати корисну допоможе наступний збір. Візьміть в рівній кількості лист берези, подорожника і брусниці, траву материнки і звіробою, квітки календули і ромашки, плоди шипшини. Всі компоненти подрібніть до порошкоподібного стану і ретельно перемішайте. 1 столову ложку фітосбори залийте півлітра окропу і поставте на 30 хвилин на водяну баню. Потім остудіть і профільтруйте. Приймайте по півсклянки тричі на день за півгодини до їди.
- Для відновлення мікрофлори слизових корисно пити настій звіробою. Візьміть 4 столових ложки трави звіробою, засипте в термос і залийте літром окропу на ніч. Вранці відфільтруйте і поставте в холодильник. Приймайте по 200 мл тричі на день через годину після прийому їжі.
- Для придушення патогенної мікрофлори корисно приготувати наступний засіб. Візьміть по 100 грам молодих пагонів і листя мирта, і плодів шипшини, подрібніть їх до порошкоподібного стану, покладіть в літрову банку і залийте до верху банки горілкою. Наполягайте два тижні в темному місці, щодня збовтуючи. Приймайте по 30 крапель 3-4 рази на день за 20 хвилин до їди.
Зверніть увагу
У період відновлення мікрофлори кишечника необхідно виключити з раціону харчування цукор, дріжджові продукти, картопля, ковбаси, жирне м’ясо. Ці продукти провокують розвиток патогенної мікрофлори. Сир і гриби, які сприятимуть розвитку цвілевих грибків, також повинні бути виключені на час відновлення мікрофлори
Корисні поради
Відновлення мікрофлори слизових оболонок організму рекомендується проводити згідно з програмою, що включає наступні етапи: збалансоване харчування, побудоване на живий і грубої їжі, включення в щоденний раціон апельсинів і грейпфрутів, що вживаються разом з шкіркою (пропущених через м’ясорубку).
Щоденне включення в раціон не менше 300-400 грам натертих на крупній тертці овочів, заправлених льняним маслом, а ще краще — сумішшю масел: льняного, обліпихової, кукурудзяного, горіхового і кедрового. У результаті відновлюється здорова мікрофлора, зникають приховані вогнища вірусної інфекції.
Потім необхідно заселити шлунково-кишковий тракт корисною мікрофлорою. Для цього рекомендується щоденний прийом кисломолочних продуктів: кефіру, мацоні, йогурту, препарату «Наріне», грибка тибетських йогів та ін Програма відновлення мікрофлори триває не менше 42 днів.