Як відновити репутацію

Як відновити репутацію

Ті, хто потрапляв у важкі ситуації і примудрявся виходити сухим з ​​води, знають, що є декілька способів відновлення репутації. Деякі з них суперечать один одному. Головне в такій ситуації — не чекати, коли все вирішиться само собою, а діяти.

Інструкція

  1. Вивчіть ситуацію погіршення репутації. Пам’ятайте одне золоте правило: в питаннях виправлення репутації справи важливіше слів. Якщо ви дійсно потрапили в халепу у справах, це одна ситуація, вона вимагає одного підходу. А якщо ви стали жертвою наклепу, це зовсім інший випадок.
  2. Виправляти на справі, якщо ви дійсно згрішили. Перш ніж обіцяти діловим партнерам, колегам або близьким світле майбутнє, постарайтеся на ділі виправити ситуацію. Справи повинні передувати словам.
  3. Промовчіть, якщо компромату мало. Вивчіть інтенсивність наклепу. Фахівці з управління зв’язками з громадськістю рекомендують ігнорувати поодинокі випади. Якщо хтось з конкурентів абияк нашкріб ресурси, щоб одного разу вас дискредитувати, можна це пропустити. А якщо ви бачите планомірну кампанію з погіршення вашій репутації, треба діяти.
  4. Не мовчіть, якщо компромату багато. Дійте відкрито. Як правило, ті, хто організовує дифамацію (публічний компромат-наклеп), діють нишком. І на тлі щирості протилежного боку вони виглядають жалюгідно. Відкрийте читачам чи глядачам справжні наміри і дії недоброзичливців і відверто обговоріть свої. На фактах, цифрах доводьте, що вас обмовили.
  5. Боріться за справедливість сміливо. Нема чого ховати голову в пісок, як страус. Використовуйте принцип «на війні, як на війні». Якщо хтось з конкурентів оголосив вам ідеологічну війну, вступайте в битву. Тільки будьте обережні з методами. Не опускайтеся до необгрунтованих відповідних звинувачень. Логіка, аргументи, цифри, факти, думки значущих для галузі експертів — ось ваше основна зброя.