Як відновити зір при короткозорості


 

Порушення гостроти зору, при якому погіршується видимість віддалених предметів, називається короткозорістю, або міопією. До цього захворювання очей найчастіше є спадкова схильність. Однак профілактичні заходи можуть зберегти зір нормальним. Але і при почалися зміни можна відновити здатність очей споглядати все, що відбувається, як і раніше.



Інструкція

  1. Для самоконтролю зору використовуйте наступний спосіб: напишіть чорним маркером на аркуші паперу кілька букв розміром 7,5 х7, 5 мм. Повісьте його на рівні очей і відійдіть на відстань 5 м і більше. Якщо вони видно виразно, зір нормальний, а якщо ні — вдосконалюйте його.
  2. Перш ніж коригувати зір спеціальними методами, виключіть шкідливі звички, які призводять до короткозорості. Не читайте лежачи, на неприпустимо близькій відстані (менше 30 см), при тьмяному світлі і без перерви для відпочинку очей. Те ж саме і з роботою за комп’ютером. Крім цього, не допускайте гіподинамії, оскільки поганий кровообіг погіршує зір. Проводите профілактику хвороб, які можуть привести до порушення зору. Це ревматизм, тонзиліт, синусит, карієс.
  3. Велику увагу приділяйте харчуванню. Включайте в щоденний раціон сирі овочі, зелень, фрукти, ягоди, особливо чорницю, молоко, сир, сир, яйця, горіхи. Вранці пийте свіжоприготований морквяний сік, не менше 20 днів. Крім цього, 2-3 рази на рік приймайте вітаміни.
  4. Для усунення короткозорості застосовуйте метод Бейтса і метод Хакслі. Кожен з них за своїм сприяє зміцненню м’язів очей і призводить до поступового відновлення зору. Однак не поєднуйте перший метод з корекцією зору за допомогою окулярів, інакше всі зусилля будуть марними. Нижче описані вправи виконуйте вранці і ввечері протягом місяця. Після 2-3 тижнів перерви відновіть гімнастику. Повторюйте цей цикл декілька разів на рік до появи позитивного результату.
  5. Перша вправа: затримайте голову в одному положенні. У витягнутій руці — олівець. Рухайте його вгору, вниз, в сторони, при цьому стежите за ним, не відриваючи погляд. Друге: встаньте руки на ширині плечей, руки на пояс. Різко повертайте голову вправо-вліво, при цьому погляд направляйте по ходу руху. Доведіть поступово до 40 разів. Третя вправа: подивіться на яскраве світло, порахуйте до трьох і потім закрийте очі, щоб вони повністю адаптувалися до темряви. Повторіть 15 разів. Четверта вправа: протягом 10 секунд розглядайте за вікном на рівні очей небудь предмет (птицю на дереві, гілку — не важливо) і потім плавно, не моргаючи, переведіть погляд на скло. Повторіть 15 разів.
  6. Метод Хакслі дозволяє поліпшити зір шляхом перегляду телепередач. Якщо ви носите окуляри, зніміть їх і на кілька хвилин закрийте очі, дайте їм трохи відпочити. Розташуйтеся перед телевізором на такій відстані, щоб зображення було хай і не дуже чітким, але ясним для сприйняття всього, що відбувається на екрані. Дивіться прямо, не закидаючи або нахиляючи голову. Чи не примружується, дихайте глибоко. На рекламу закривайте очі для відпочинку. Привчіть себе дивитися телевізор без окулярів. У міру відновлення зору збільшуйте відстань до екрана.
  7. При необхідності використання окулярів або лінз підходите ретельно до їх вибору. Використовуйте оптику, відповідну нагоди — для роботи, розмови, читання, перегляду далеких предметів. Якщо короткозорість не вище 5 діоптрій, для роботи поблизу обходитеся без оптики.
  8. Для усунення короткозорості існує кілька методів. Їх можна поєднувати або чергувати. Однак на позитивний результат можна розраховувати тільки при регулярному їх застосуванні.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.