Як відобразити витрати минулих років цього року

Як відобразити витрати минулих років цього року

Бухгалтеру підприємства іноді доводиться стикатися з неврахованими витратами минулих періодів. Це може бути пов’язано як з несвоєчасно наданими підтверджуючими документами, так і з людським фактором — звичайною неуважністю. Такі витрати визнаються витратами минулих років і обов’язково відображаються в бухгалтерському звіті. Вся відповідальність у цьому випадку лягає на бухгалтера. Як вийти з цієї ситуації з мінімальними втратами?

Інструкція

  1. Підготуйте бухгалтерську довідку. Обов’язкова умова для цього документа — вказівка ​​неврахованих сум витрат минулого періоду і причини їх виникнення. Дана довідка є підставою для внесення змін до графи «Збитки минулих років» в бухгалтерській документації.
  2. Ні в якому разі не вносите зміни у вже затверджену бухгалтерську документацію. Це заборонено законодавством РФ, а саме, п.11 «Вказівок по веденню бухгалтерського обліку», затверджених Наказом № 674 Мінфіну РФ 22.07.2003 року.
  3. Якщо вам все-таки необхідно внести відповідні зміни, поступите таким чином. Зробіть додаткові записи за грудень минулого року. Але і цей варіант можливий тільки в тому випадку, якщо збори акціонерів підприємства або учасників ще не затвердили бухгалтерську звітність.
  4. Віднесіть невраховані раніше витрати минулих періодів до інших витрат. Для цього внесіть відповідний запис на рахунок 91.2 з посиланням на відповідний рахунок, який визначає призначення даного платежу.
  5. Проведіть необхідні виправлення в податковому обліку.
  6. Зробіть необхідний перерахунок податкової бази. При цьому врахуйте витрати минулих періодів неврахованих і підготуйте змінений варіант декларації за минулий період. Якщо ви не можете визначити період, в якому була допущена помилка, віднесіть витрати минулих періодів до того часу, коли помилка була виявлена.
  7. Пам’ятайте про те, що ці витрати враховуються в декларації та враховуються при розрахунку податкової бази в поточному податковому періоді.

Корисні поради

Вам слід провести відповідний перерахунок податкової бази, зменшивши при цьому суму податку у звітному періоді, в якому виявлено ці спотворення. Ви зможете зробити це, керуючись ст.54 Податкового кодексу, яка є чинною з 1 січня 2010 року.