В’єтнам з середини минулого століття міцно асоціюється з військовими діями, партизанською війною проти вторглися в країну американських військ, в’єтконгівців та європейськими маршами протесту проти війни в цій державі. Але за цією мілітаризованої ширмою ховається колоритна азіатська країна, за своїм туристичному потенціалу чи поступається популярному турнапрямків до Таїланду.
Інструкція
- В’єтнам розстилається практично вздовж усього східного узбережжя півострова Індокитай і як би замикає собою регіон Південно-Східної Азії. Сусідами його є Лаос і Камбоджа на заході і Китай на півночі. Зовсім поруч від В’єтнаму знаходиться і вже згаданий вище Таїланд, а на півдні від індонезійських островів країну відокремлює Південно-Китайське море.
- Природа В’єтнаму досить насичена: є тут свої рівнини, повноводні ріки і густі ліси. Але в основному в’єтнамські пейзажі радують туристів своїми горами різної висоти. Є тут і свій національний парк. Парк Катба населений порядку тридцятьма видами звірів і птахів, має в наявності понад сотні видів дерев. Але головною визначною пам’яткою місця стають гірські печери. Багато туристів, правда, воліють відвідуванню гірських підземель візит на вершину гори.
- Не обділений В’єтнам та історичними місцями, культурними традиціями і безліччю пам’яток. Причому незважаючи на комуністичне устрій держави тут можна побачити і імператорські палаци, в яких жили в’єтнамські правителі минулих століть, і буддійські монастирі зі святинями.
- Тим не менше, кожна країна в Азії має свою специфіку. І хоча, звичайно, В’єтнам — це не таїландське королівство з жорсткими ритуалами і законами, в тому числі і для туристів, і вже тим більше не північнокорейська диктатура, але деякими правилами при відвідуванні цієї країни нехтувати не варто.
- Вирушити до В’єтнаму можна, зрозуміло, тільки при наявності закордонного паспорта. А ось візу можна отримати прямо на місці, в аеропорту. Місцеву валюту ви можете придбати в будь-якому обмінному пункті, що працює тут щодня крім суботи / неділі. Широке ходіння має також американський долар.
- Ті, хто часто буває у В’єтнамі, радить вирушати туди або в другій половині весни, або в другій половині осені — так ви зможете знизити ризик провести свою відпустку в низці довгих в’єтнамських дощових днів.
- Одягатися, вирушаючи до В’єтнаму, можна досить вільно. Тим не менш, не завадить наявність парасольки і верхнього одягу (курточки). Клімат тут досить різноманітний, тому не факт, що кожен день ви будете ніжитися по променями в’єтнамського сонця, цілком ймовірні й опади, особливо в деяких районах країни.
- Транспорт у В’єтнамі здивує своєю різноманітністю від звичайних автомобілів і велосипедів до мотобайк і рикші, які тут називаються шекель.
- А от з їжею і питвом особливо в цій країні потрібно бути гранично обережним. Ні в якому разі не пийте з-під крана! — Радять досвідчені мандрівники. Що стосується їжі, то в будь-якому великому місті країни можна знайти ресторани з самими різними видами азіатської кухні.
- В цілому, відзначають знавці В’єтнаму, це одна з найбільш безпечних країн регіону. А слідуючи нехитрим правилам і виявляючи уважність і обережність, відпочинок тут може дійсно зробити приємним і насиченим.