Ситуації, коли співрозмовник починає ставити особисті питання, трапляються досить часто. Причинами такого цікавості можуть бути погане виховання, невміння відчувати особисті кордону і т.д. За робочої необхідності особисті питання можуть задавати лікарі, юристи і кадровики. Моделей поведінки в таких ситуаціях існує досить багато, а вибір відповідної залежить співрозмовника і його цілей.
Інструкція
- Позначте співрозмовнику особисті кордону, спілкування в рамках яких буде для вас комфортним. На питання, яке здається вам нетактовним, відповідайте розпливчасто. Цікавиться вашою зарплатою, наприклад, скажіть, що це конфіденційна інформація. А сусідці, яка намагається дізнатися, як ви живете з чоловіком-«грубіяном», скажіть, що вас все влаштовує. Залишайтеся відкритою людиною, тому що якщо ви зарекомендуєте замкнутим і відлюдькуватим, вас почнуть уникати, і ви позбудетеся радощів спілкування.
- Міняйте тему, як тільки розмова стає делікатним. Якщо в поліклініці ви зустріли знайому, і вона зацікавилася вашим здоров’ям, скажіть, наприклад, що у вас профілактичний огляд, і переведіть розмову в інше русло. На всякий випадок постарайтеся мати в запасі кілька цікавих історій або новин, щоб відвернути цікавого.
- Підключайте на допомогу почуття гумору. Навчитися відбуватися жартами на кожен каверзне запитання непросто, проте результат того вартий. Цікавою сусідці, наприклад, скажіть, що ви людина захоплюється, тому з роботи завжди приходите пізно.
- Переведіть розмову на співрозмовника. У деяких випадках особисті питання задаються для того, щоб привернути увагу до своєї власної ситуації. Наприклад, подруга запитує вас про взаємини з чоловіком, а насправді її хвилюють проблеми з її хлопцем.
- Пошук роботи сам по собі вже є стресом. А якщо ще й менеджер на співбесіді задає делікатні питання, то дуже легко розгубитися або вийти з себе. В такому випадку слід постійно пам’ятати, що питання він задає не з цікавості, а з потреби, і відповідати на них коротко і дружелюбно. В деяких випадках можна поставити зустрічне питання, перевівши розмову в робочу площину. Наприклад, якщо кадровик цікавиться наявністю дітей, ви можете перепитати: «Напевно, вас цікавить, чи зможу я працювати понаднормово?».
- Відмовлятися відповідати на особисте питання необхідно дружелюбно і коректно. Обгрунтуйте свою відмову тим, що ви не хочете говорити на цю тему або вам це неприємно. Однак слід пам’ятати, що якщо особисте питання задає ваш лікар, відповідати потрібно чесно і детально.