Під час інтерв’ю у потенційного роботодавця виникає ряд каверзних питань. Навіть досвідчений претендент іноді не може швидко знайти підходящу відповідь. Для того щоб на всі питання відповісти у вигідному для себе варіанті, необхідно заздалегідь передбачити «підводні камені» інтерв’юера.
Інструкція
- Відповідаючи на запитання в інтерв’ю, завжди говорите правду. Рано чи пізно не зовсім правдива інформація буде розкрита силами служби безпеки або кадровим фахівцем, при розмові з колишнім керівником. Якщо на той момент ви вже вступили на посаду, це може стати приводом для роботодавця розлучитися з вами.
- Відповідаючи на питання, не бійтеся помилитися. Пам’ятайте, що враження про кандидата складається не тільки на підставі відповідей на поставлені запитання. Оцінка проводиться ще і за зовнішнім виглядом, і за рекомендаціями, і за манерою триматися.
- Практично на кожному інтерв’ю задають питання про причину пошуку нової роботи. Відповідаючи на нього, посилайтеся на відсутність можливостей для професійного розвитку. Обов’язково опишіть свої досягнення на колишньому місці і відзначте, що тепер готові до виконання нових завдань.
- Не згадуйте як причину пошуку нової роботи незадоволеність заробітною платою, кадровики можуть засумніватися у ваших комунікативних та професійних навичках. Дайте відповідь на це питання: «Відсутність можливостей для кар’єрного зростання». Роботодавці позитивно дивляться на кандидатів, які прагнуть просунутися по службових сходах.
- Причину можна називати будь-яку, тільки пам’ятайте про одне правило. Яка б не була справжня мотивація до пошуку нової роботи, ні в якому разі не зачіпайте при співбесіді тему взаємин з начальством. Відповідайте завжди коректно по відношенню до колишнього керівництва.
- Роботодавець ставиться насторожено до претендента, у якого була тривала перерва в робочому стажі. У цьому випадку відповідайте, що не хотіли розпорошуватися на тимчасові заробітки і знаходилися в пошуках дійсно гідною компанії. Поважними причинами в цьому випадку також служать переїзд на нове місце, народження дітей, навчання і т.д. У будь-якому випадку завірте свого потенційного керівника, що всі ці проблеми вирішені, і ви готові приступити до нової роботи.
- Якщо ви проходите інтерв’ю на посаду не за своєю спеціальністю, будьте готові до відповідного питання. Розкажіть про своє бажання розширити кругозір і набути досвіду в новій сфері діяльності. Це охарактеризує вас як людину допитливого і потенційного в плані придбання нових навичок, роботодавець це оцінить.
- Відповідаючи на будь-яке питання на інтерв’ю, прагнете показати повагу до співрозмовника. Вислуховуйте до кінця, не перебивайте, не прагнете довести свою точку зору у що б то не стало. Всі ваші доводи повинні бути обгрунтованими і не суперечити один одному. Пам’ятайте, що ви всього лише претендент, на цю вакансію претендує кілька гідних кандидатів, і ваша задача — стати кращим з них.