Як відповідати прокуратурі


 

До будь запиту з прокуратури слід поставитися досить серйозно. Це один із «стовпів» влади, до того ж ця структура вертикальна, тобто підконтрольна тільки першим особам держави, що, на жаль, несе в собі потужну корупційну складову.



Інструкція

  1. Отримавши лист із прокуратури, в першу чергу уважно його вивчіть і оцініть. Подумайте, чи всі факти відповідають істинному стану справ.
  2. Намітьте, які порушення можна виправити найближчим часом, за яким слід зобов’язати до виконання будь-кого з підлеглих, які надумані і, відповідно, у виправленні не потребують.
  3. Співробітник прокуратури, який направив вам лист, повинен керуватися «Інструкцією про порядок розгляду звернень та прийому громадян в органах прокуратури Російської Федерації», він повинен протягом семи днів повідомити вас про те, що скарга направлена ​​на вашу адресу.
  4. На всі вищеописані дії вам відведено один місяць в тому випадку, якщо за повідомленням потрібно прийняття якихось заходів. Ви маєте в своєму розпорядженні тижнем в тому випадку, якщо потрібно дати тільки відповідь або перенаправити лист тому посадовій особі, в чиїй компетенції знаходяться порушені у ньому питання.
  5. Перенаправьте повідомлення на адресу інстанції, вказавши в супровідному листі причини, за якими ви направляєте даний документ. У тому випадку, якщо це стосується не всіх питань, а лише частини їх, перешліть копію документа, обумовивши в супровідному листі, які саме питання, на вашу думку, відносяться до його компетенції.
  6. У будь-якому випадку відразу відправте відповідь в прокуратуру, вказавши, за яким саме питанням лист передано на виконання іншій посадовій особі, а за якими заходи приймаєте ви самі. У випадку, якщо факти не відповідають дійсності, дайте відповідь у семиденний термін.
  7. У листах, що направляються прокуратурою, часто міститься пункт «дати відповідь в триденний термін. Це не більш ніж «адміністративне подстегіваніе», і ніякої законної грунту під собою не має. Втім, щоб не загострювати відносини, ви можете виконати цей пункт, пам’ятаючи, що в зазначений термін вас просять тільки дати відповідь.
  8. Якщо на усунення недоліків потрібно більший термін, так про це і напишіть. Робота зі скаргами і заявами громадян в держструктурах базується не стільки на реально вжиті заходи, скільки на отриманні відповіді. Безумовно, не слід підміняти одне іншим, але знання цього правила створює виконавцю велику свободу для маневру.