Армія — збройні сили країни. Її завданням є проведення нападів, захисту, прикриття, вторгнень, а також експедиційних розвідувальних заходів. Служба в армії будується відповідно до Статуту Збройних сил. Правила звернень до військовослужбовців та відповідей на них прописані в Стройовий Статуті Збройних сил.
Інструкція
- Якщо назустріч йде старший за званням, то ви зобов’язані привітати його першим. При наявності головного убору випрямленою пензлем з зімкнутими пальцями піднесіть руку до голови. Якщо головний убір відсутній, вітання здійснюється шляхом прийняття стройового положення.
- Відповідно до Статуту на однозначний питання, відповіддю на який могла б послідувати або «так», або «ні», ви повинні відповісти: у разі відповіді «так» — «Так точно, товаришу (звання)», у разі відповіді «ні» — «Аж ніяк, товариш (звання)».
- Якщо поставлено питання як інформування, чи зміг донести до вас інформацію запитувач, ви повинні відповісти: «Вас зрозумів, товаришу (звання)».
- У разі давання вам завдання відповідайте «Є / слухаюсь, товаришу (звання)».
- Якщо ви не знаєте відповіді на поставлене запитання, дайте коротку відповідь: «Ніяк не можу знати, товаришу (звання)».
- За умови, що ви стоїте в строю і до вас звернувся начальник за військовим званням та прізвища, дайте коротку відповідь: «Я», якщо начальник звернувся до вас тільки за військовим званням, у відповіді назвіть свою посаду, військове звання та прізвище. При цьому положення зброї не міняйте і руку до головного убору не прикладайте.
- При виведенні військовослужбовця з ладу подається команда. Наприклад, «Рядовий Петров. Вийти з ладу на стільки-то кроків «або» Рядовий Петров. До мене (бігом до мене) ».
У цьому випадку відповідайте: «Є». За першою командою стройовим кроком вийдіть із строю на вказану кількість кроків, рахуючи від першої шеренги, зупиніться і повернтесь обличчям до строю. За другою командою, ступивши один-два кроки від першої шеренги прямо, на ходу поверніться в бік начальника, найкоротшим шляхом стройовим кроком підійдіть (підбігаючи) до нього і, зупинившись за два-три кроки, доповісте про прибуття.
Наприклад: «Товаришу капітане. Рядовий Петров з вашого наказу прибув »або« Товаришу полковник. Капітан Сидоров з вашого наказу прибув ». - При поверненні стрій подається команда. Наприклад, «Рядовий Петров. Стати до строю «або тільки» Стати до строю «. За командою «Рядовий Петров», відповідайте: «Я», а за командою «Стати до строю» (при відсутності зброї або зі зброєю, але в положенні «за спину»), прикладіть руку до головного убору і відповідайте: «Є», поверніться у бік руху, з першим кроком опустіть руку, рухаючись стройовим кроком, найкоротшим шляхом станьте на своє місце в строю.