У житті часто доводиться стикатися з телефонними дзвінками. Сучасна комунікація передбачає особисті зустрічі, листування та спілкування по телефону. Важливо не тільки вміти користуватися мобільним або будь-яким іншим телефоном, а й ввічливо і грамотно відповідати на дзвінки.
Інструкція
- Умовно розділіть всі вхідні дзвінки на особисті і ділові виклики. До особистих викликам віднесіть дзвінки, які ви приймаєте від родичів, колег, друзів або знайомих, тобто людей, з якими передбачається неформальне спілкування. Ділові контакти припускають спілкування з начальством, клієнтами, різними організаціями і службами, в тому числі соціальними, які надають послуги (магазини, агентства нерухомості, нотаріальні контори, лікарні, поліклініки, фонди тощо).
- Добре вивчіть телефон, яким будете користуватися. Вам необхідно знати, яким чином можна зняти трубку і відповісти на вхідний дзвінок. У мобільному телефоні дзвінок висвічується на екрані телефону. Якщо встановлено автоматичний визначник номера, то на екрані з’являється номер абонента, який вам дзвонить. Натисніть клавішу вибору, над якою на екрані буде написано «Прийняти» або «Відповісти» або клавішу із зображеною на ній телефонною трубкою зеленого кольору, яка є практично в будь-якому телефоні. Зазвичай клавіші прийому дзвінків розташовуються в лівій частині клавіатури телефону.
- Якщо ви приймаєте виклик, який передбачає особисту розмову з родичем або знайомим, слід відповісти в тій манері, в якій ви зазвичай спілкуєтеся з людиною, зручною для вас обох. Якщо дзвінок увазі ділове спілкування або номер абонента вам незнайомий, використовуйте ввічливі і прості відповіді, такі як «Так», «Алло», «Слухаю» і т.д. Після цього привітайте співрозмовника. Ніколи не використовуйте в діловому спілкуванні фрази «У аппарата», «На дроті» тощо, оскільки це може відштовхнути людини, налаштованого на серйозну розмову.
- Відповідаючи на дзвінок в офісі, зніміть трубку телефону абонента, привітайтеся і коротко представтесь, не чекаючи відповіді, хто телефонує. Ви можете використовувати стандартні фрази, наприклад «Компанія« ХХХ », Іванов Сергій, Доброго дня!», Які досить ввічливі, інформативні і розташовують до співпраці.