Віршований твір великого обсягу, що має ліричний або розповідний сюжет, називається поемою. По суті, це окремий жанр у літературі, розкриває соціальну або міжособистісну проблему. Після прочитання знаходиться розв’язка сюжету і мотиви дій персонажів стають більш зрозумілі.
Вам знадобиться
- Поема;
- Біографія автора;
- Рецензії, есе та відгуки.
Інструкція
- Прочитайте твір. Якщо питання в поемі не озвучений явно, визначите для себе максимально чітко і коротко сюжетну лінію. Сформулюйте для себе, яку проблему розкриває автор у цьому творі, на які роздуми направляє читачів.
- Визначтеся з формулюванням питання і зафіксуйте на папері прийшли на думку варіанти можливих відповідей.
- Визначте, в якому вигляді краще дати відповідь. Використовуйте інформацію з максимально більшого числа джерел.
Спосіб 1: Підберіть цитату з твору. Це може бути репліка персонажа або просто уривок тексту, що містить в собі відповідь на шукану тему.
Спосіб 2: Використовуйте образ дій персонажів, їхні манери, характерні вчинки для формулювання відповіді і розкриття головної ідеї твору.
Спосіб 3: Схиляйтесь на коментарі та думки авторів та літературних критиків. Це не зробить вашу відповідь оригінальним, але додасть йому авторитетності.
Спосіб 4: Читайте розміщеними у відкритому доступі, наприклад, в пресі або в інтернеті рецензіями та есе на твір, і сформулюйте відповідь на підставі отриманих даних. - Сформулюйте відповідь, керуючись отриманими даними. Розкривайте якомога більш ємко своє бачення твору, повноту викладу теми, міркуйте в есе, сміливо висловлюйте свою згоду або незгоду з автором.
Зверніть увагу
Остерігайтеся дублювати слово в слово думки літературних критиків і експертів — вас можуть звинуватити у плагіаті. Формулюйте оригінальну відповідь, базуються на ваших особистих враженнях від поеми і на вивченому тематичному матеріалі.
Корисні поради
Розфарбуйте вашу відповідь емоціями і донесіть до слухача своє особисте сприйняття порушених у поемі питань. Це зробить ваш відповідь яскравим, живим і незабутнім для слухача.