Часом людині доводиться ставати об’єктом чиїхось жартів, зауважень, критики, претензій. Добре, якщо все це висловлюється в коректною, ввічливій формі. А як бути, якщо жарти або критичні зауваження балансують на грані самого справжнього сарказму, тобто вони образливі, їдкі, що б’ють «по хворого місця»? Потрібно гідно відповідати на сарказм.
Інструкція
- Навіть якщо сарказм завдав вам образу, заподіяв душевний біль, постарайтеся цього не показати. Адже ваш недоброзичливець (або просто погано вихований дотепник) чекає від вас саме такої реакції. І чим яскравіше ви продемонструєте, що його зусилля досягли мети, з тим більшою ретельністю він буде уражати знову і знову.
- Мабуть, найкраща реакція на сарказм — крижане байдужість. Ваш недоброзичливець повинен бачити, що всі його зусилля марні, що ви його просто ігноруєте. А для таких погано вихованих суб’єктів це рівносильно покаранню.
- Добре допомагає також поблажливо-презирлива жалість, відміряна з аптекарською точністю. Гидливо опущені куточки рота, трохи піднята брова, уїдливо-ввічливі слова: «І це все, на що ти здатний? Яке убозтво! »Для дотепника, приготувався насолодитися вашої розгубленістю і образою, це буде справжнім холодним душем.
- Якщо образа занадто сильна, і ви хочете помститися, згадайте мудрі правила: «Лікувати подібне подібним» або «Бити ворога його ж зброєю». Той, хто любить саркастично насміхатися над іншими, як правило, звик, що з ним бояться зв’язуватися: адже нікому не хочеться виявитися його «мішенню». Тим більше потрясіння він випробує, коли сам стане загальним посміховиськом. Постарайтеся знайти його слабке місце і без жодного жалю вдарте по ньому, давши зрозуміти, що і в майбутньому мають намір чинити так само. Тобто першим нікого не зачепить, але й не пробачите образу.
- Придивіться до недоброзичливці, постарайтеся зрозуміти мотив його вчинків. І, виходячи з цього, дійте. Якщо, наприклад, їм рухає заздрість до ваших здібностей, досягнень, таланту — поспівчувайте йому при свідках, запропонуйте допомогу з добре помітною іронією в голосі. Повірте, він гірко пошкодує про те, що ризикнув вас зачепити. І в майбутньому сто разів подумає, перш ніж знову обрати вас «мішенню» для свого гострого язика.
- Не переживайте, не мучиться сумнівами, а чи можна так поступати, фактично уподібнюючись кривднику. Пам’ятайте, що всьому є межа, терпінню — теж. Не ви перший почали, а невихованих дотепників треба ставити на місце.