Китайська гірлянда відрізняється від радянської, по-перше, тим, що містить у декілька разів більше лампочок, а по-друге, тим, що вони зазвичай незнімні. Тим не менш, такі гірлянди також піддаються ремонту.
Інструкція
- Запасіться декількома гірляндами, обладнаними лампочками з однаковими параметрами. Одна з них буде «донором» ламп для ремонту інших.
- Відключивши гірлянду від мережі, відкрийте контролер. Подивіться, не відпаявся чи від плати якісь дроти. З однією з її сторін розташовані дві контактні площадки для підключення мережевого шнура, з іншого — п’ять майданчиків для приєднання колірних каналів. Одна з цих дільниць розташована осторонь від решти чотирьох — до неї підключається загальний провід каналів. Нерідко на припайки до площадок відпаявся від них провідників ремонт закінчується. Завершивши роботу з контролером, закрийте його.
- Деякі гірлянди обладнані лампами, які самозакорачіваются при перегорання. Лампочка, в якому спрацював закорачивающие пристрій, має менший опір, ніж справна, від чого інші лампи каналу працюють у форсованому режимі. Тому перегорілі лампи в такій гірлянді необхідно якомога швидше міняти на справні. Їх можна взяти з гірлянди-«донора». Заміну виробляєте, знеструмивши гірлянду, всі з’єднання ретельно пропоювати і ізолюйте кількома шарами ізоляційної стрічки.
- Якщо закорачивающие пристроїв в лампах немає, при перегорання однієї з них гасне весь канал. Зрозуміло, що продзвонювання кожної з них окремо забере багато часу, тому доведеться скористатися методом ітерацій. Відключивши харчування, перережьте канал рівно посередині. Продзвонити ділянки каналу від початку до середини і від середини до кінця. Тепер зрозуміло, в якому з них розташована перегоріла лампа. Ця ділянка також можна розділити навпіл і продзвонити обидві його половини, і так поки перегоріла лампа не буде знайдена. Її замініть, взявши справну також з гірлянди-«донора». Після цього знову з’єднайте дроти у всіх місцях, де ви їх перерізали. Ретельно пропоїти і ізолюйте з’єднання.
- Особливу небезпеку в гірлянді представляють розбиті лампочки. При включенні вони миттєво перегорають, при цьому, між нітедержателямі, які нічим не ізольовані, починає діяти повне напруга мережі. Такі лампи слід негайно заміняти на справні.
- Ніколи не замикайте перегоріла або розбиту лампу замість заміни її на нову, інакше до решти лампочкам каналу буде докладено підвищена напруга, і вони швидше перегорять.
- Ремонт світлодіодним гірлянди відрізняється двома особливостями. Перша з них полягає в тому, що новий світлодіод слід обов’язково включати в тієї ж полярності, що й інші діоди того ж каналу (в контролері будь гірлянди встановлений випрямляч). Друга ж особливість полягає в необхідності включати послідовно з кожним з світлодіодом резистор. Його номінал повинен бути таким же, як у резисторів на інших діодах тієї ж гірлянди. Змішувати в одній і тій же гірлянді лампочки і світлодіоди не можна, оскільки у перших номінальний струм звичайно дорівнює 50 або 100 мА, а у других — 20.
- Завершивши ремонт, перед продовженням експлуатації гірлянди обов’язково уважно огляньте її на предмет наявності неізольованих сполук. Ретельно ізолюйте їх.