Найпоширеніша причина появи тріщини на лобовому склі — потрапив в скло твердий предмет. Будь-яка додаткова струс автомобіля, викликана переїздом ями або бордюру, може викликати подальший розвиток дефекту. Ризик збільшує волога, що потрапила в тріщину, різкий перепад температур. Тріщина різко підвищує знос склоочисників лобового скла.
Вам знадобиться
- Полімер (смола, оптичний клей);
- Міст і інжектор;
- Насос;
- Мікродрель;
- Ультрафіолетова лампа;
- Серветки і рідини для очищення і видалення вологи;
- Леза для видалення надлишків полімеру;
- Захисні засоби (рукавички, покривала).
Інструкція
- При утворенні на лобовому склі тріщини аж до моменту початку ремонту прийміть всі зусилля, щоб не допустити подальше поширення тріщини. У холодну пору року не включайте піч на максимум і не спрямовуйте потік на лобове скло. Салон прогрівайте поступово, сніг і лід счищайте акуратно. Дефект заклейте скотчем, підклавши під нього папір, щоб бруд і волога не потрапляла в тріщину. Безпосередньо перед ремонтом не мийте лобове скло на автомийці. Ремонт скла слід провести якомога швидше.
- Підготуйте автомобіль до ремонту: укрийте захисними покривалами автомобіль навколо лобового скла. У приміщенні для ремонту прийміть заходи проти утворення конденсату. Уникайте застосування тепловентиляторов і фенів.
- Мікродрелью розсвердлити кінці тріщин для запобігання її розростання під час ремонту. Для полегшення ремонту можна розсвердлити саму тріщину так, щоб утворилася зручна для заповнення порожнину. З дрилем застосовуйте алмазне свердло або фрезу. Не використовуйте занадто великі обороти і зусилля. Глибину розсверждювання контролюйте якомога точніше.
- Продуйте тріщину. Прочистіть її за допомогою серветок і очищають жідкостоей. Просушіть. При великому попаданні бруду в тріщину, промийте її. Якщо занадто великого забруднення немає, остерігаючись промивання.
- На ділянку лобового скла з тріщиною встановіть міст з інжектором. Почніть з місця початкового удару. Міст закріпіть присоском. Розведіть полімер, якщо він двокомпонентний. Постарайтеся якомога точніше визначити необхідний обсяг полімеру, щоб при заповненні тріщини зайва смола не виходила з порожнини. Насосом створіть тиск в шлангу, що йде до мосту.
- Проведіть заповнення порожнини полімером. Якщо порожнина велика і не заповнилася повністю, переставте міст на інше місце і зробіть додаткове заповнення порожнини. Після завершення заповнення приберіть міст і інжектор. Промийте і прочистіть його. До тих пір поки полімер повністю не затвердів, лезом приберіть виступили надлишки.
- Просушку проведіть під впливом ультрафіолетової лампи протягом 10-20 хвилин. При відсутності такої лампи, для затвердіння смоли забезпечте доступ сонячного світла. Час просушування збільшіть до 1 години. Після просушування, проведіть полірування скла.
Корисні поради
Під час роботи застосовуйте захисні засоби для рук і очей. Намагайтеся не вдихати пари полімеру і уникати його потрапляння на лакофарбове покриття кузова авто.