Жорсткий диск, мабуть, найголовніша частина будь-якого комп’ютера, адже саме на ній міститься вся інформація, яка, як правило, важлива і необхідна. При поломці жорсткого диска, незважаючи на те, що всі інші частини комп’ютера чудово функціонують, людина втрачає більше, ніж просто кілька тисяч рублів. Однак є ряд способів, як можна полагодити «пам’ять» комп’ютера.
Інструкція
- Якщо комп’ютер не бачить жорсткий без видимих на те причин, спробуйте від’єднати комп’ютер від мережі і провести генеральне прибирання всередині корпусу. Досить поширена проблема, коли пил забивається в перехідники і сполучні дроти системного блоку, і деякі його частини перестають функціонувати. Жорсткий диск у даному випадку не виняток. Вам слід повністю витягти його з корпусу системного блоку, ретельно прочистити і продути кожен перехідник і вхід на диск. Після того як прибирання проведена, підключіть його назад і спробуйте перезапустити комп’ютер.
- Якщо перший спосіб не допоміг, заново вийміть диск і зніміть верхній корпус, перевірте, чи немає сколів чи тріщин на внутрішній схемою або інших явних поломок. У випадку, якщо все ціле і виглядає більш ніж добре, проведіть внутрішньою чистку жорсткого і ще раз спробуйте підключити.
- Якщо ж виявлені сколи та інші дефекти, відправляйтеся в сервісний центр або будь-який інший ремонтний магазин. У 80% випадків вам не відмовлять у ремонті, і швидше за все він закінчиться успіхом, але готуйтеся, що вартість ремонту, буде прирівнюватися до вартості нового жорсткого диска, тому якщо гарантія минула, а особливо важливої інформації на «загиблого» диску немає, подумайте, чи варто його ремонтувати.
- Якщо ж і там вам відмовили, а інформація на диску вам дуже дорога або важлива, спробуйте пошукати «умільців» в інтернеті. Деякі програмісти на барахолках часто пропонують допомогти з «списуванням» інформації з померлих носіїв. Звичайно, ніхто вам не дасть гарантії надійності цього способу і його успіху, однак якщо вибору немає, то і такий спосіб може виявитися цілком ефективним.