Як відрізнити Кенаря від канарки


 

Домашні канарки користуються популярністю перш за все через свого чудесного співу. Навчені птахи здатні видавати віртуозні пасажі, вражаючи своїм діапазоном. Як правило, такими здібностями володіють лише самці — Кенаря, самки ж пробують голос надзвичайно рідко і не досягають у вокалі значних успіхів. Якщо ви хочете поселити в живому куточку крилатого співака або зайнятися розведенням пернатих, важливо точно визначити стать вихованця.



Інструкція

  1. Постарайтеся почути пісню молодого Кенаря, так як вокальні дані вважаються її головним статевим відзнакою. Проте слід дочекатися, коли пташеняті виповниться більше півроку. До 4-х місяців у цих пернатих закінчується ювенільний линька, і вони набираються сил. Малюки (і самці, і самки) можуть видавати боязкі трелі, тому безпомилково визначити їх статеву приналежність вкрай важко. Крім того, деякі півники починають співати в повний голос лише до року.
  2. Поспостерігайте за подорослішали птахами. Кенар завжди проявляє більший інтерес до співу, з кожним разом «музикує» все голосніше і урізноманітнює репертуар. Зверніть увагу, як сильно при цьому надувається його горло. У рідкісних випадках освоїти спів може і курочка, але її рулади не відрізняються красою і багатством. Шийка самки не роздувається, більше звичні звуки для неї — писк, посвист і воркування.
  3. Спробуйте відрізнити Кенаря від канарки-самки за зовнішніми ознаками. Зазвичай хвіст «дівчаток» трохи коротше. Обережно переверніть птицю верх черевом і подуйте на пір’я в нижній частині живота. У пернатих жіночої статі клоака виглядає плоскою; у «хлопчиків» вона опукла, має форму маленького циліндра. Якщо провести під хвостом півня, він стане активно чинити опір; курочка ж «сором’язливо» підібгає лапи. Втім, описаний спосіб визначення статі канарки не дає 100%-ной гарантії.
  4. Якщо визначити Кенаря допоможе вишукана пісня, то канарку-самку — її перше яйце. У другій половині березня приготуйте гніздовий садок або постежте за птахами у заводчика. Пернаті (серед яких імовірно є пари) повинні вільно літати по кімнаті або в вольєрі. Важлива умова для нормального «шлюбу» — вік птахів від 11-18 місяців до 4 років і гарне здоров’я.
  5. Перед початком періоду розмноження ви побачите, що поведінка домашніх вихованців різко змінилося — вони починають проявляти занепокоєння, стрімко носитися один за одним. Якщо пара утворюється, самець почне підгодовувати подругу, а та стане слухняно розкривати дзьоб. «Наречена» видає звуки призову і часто присідає на жердинку.
  6. Після успішної «весілля» майбутня квочка обов’язково себе проявить — вона починає збирати матеріал для гнізда й сідати; на її черевці з’являється залисина з яскраво вираженими кровоносними судинами — наседное пляма. Нарешті, приблизно через тиждень ви можете виявити в клітці перше яйце.

Зверніть увагу

Під час шлюбного періоду нерідкі бійки серед співочих птахів — самці з’ясовують свої стосунки, і без сприяння кенароведа слабша особина може навіть загинути. Однак войовничість — не завжди ознака півника. Канарки різної статі можуть сваритися просто тому, що «не зійшлися характерами». Доведеться розлучити невдалу пару.