Кількість контрафактної продукції на ринку CD і DVD дисків сьогодні набагато перевищує кількість ліцензійною. Бізнес, побудований на поширення піратського контенту, є низьковитратних і дуже прибутковим, чим і пояснюється його обсяг на ринку. Однак покупка ліцензійних дисків, все ж не є великою проблемою.
Інструкція
- У першу чергу необхідно звернути увагу на місце, в якому проводиться торгівля і на вміст самих дисків. Як правило, ліцензійні диски продаються в спеціалізованих магазинах. Можливість придбання контрафактного товару різко зростає при покупці на ринках, у переходах та інших непристосованих місцях. Можна не сумніватися в піратському походження носія, якщо він містить художні твори (фільми, музику і т.д.) тільки що вийшли в прокат. Збірники, що складаються з 8-12 фільмів, практично завжди є піратськими.
- Відрізнити диски можна по упаковці. Зверніть увагу на коробку: піратські носії зазвичай упаковуються в коробки чорного кольору, з великою кількістю пелюсткових власників, ліцензійні ж, мають пластикову упаковку keep case або прозору jewel case, можуть також пакуватися у подарункові картонні коробки.
- Поліграфія піратських і ліцензійних дисків дуже сильно відрізняється. Буклети до піратських варіантів або зовсім відсутні, або мають низьку якість друку, зображення і друк, як правило, нечіткі, відсутні водяні знаки. Одночасне наявність тексту англійською (не відноситься до назви вмісту) та російською мовами також говорить про нелегальність походження носія. В упаковках з ліцензійними продуктами зазвичай присутній Ліцензійну угоду фірми виробника.
- На внутрішньому ободі ліцензійного диска наноситься сигнатура (підпис). Крім того, на його дзеркалі є SID CODE — інформація про завод виробнику, цей напис наноситься методом випоювання і не може бути змінена. Піратські заводи такі написи не завдають.
- Нарешті, піратська продукція поширюється за ціною від 150 до 400-500р., Ліцензійна ж коштують від 600р., Диски з програмним забезпеченням можуть коштувати 2000-5000р. і дорожче.