Як відрізнити парфуми оригінал від підробки

Як відрізнити парфуми оригінал від підробки

Вибрати духи — непросте завдання. Треба підібрати запах, який подобався б вам і не дратував навколишніх. А ще слід врахувати, що духи дуже часто підробляють. Щоб не зіпсувати собі настрій, треба не пошкодувати часу і знайти оригінал. Є кілька простих правил, дотримуючись яких, кожен може це зробити.

Інструкція

  1. Духи не відносяться до предметів першої необхідності, але якщо від них відмовитися — життя втратить частину фарб. Хороші духи — це дороге задоволення. Треба виходити саме з цього, відправляючись за новим флакончиком, неважливо — собі або в подарунок. Загальновідомо, що парфумерія взагалі, а дорогі парфуми зокрема — це улюблене поле діяльності фальсифікаторів. Наше завдання — відрізнити духи-оригінал від підробки.

    Спочатку розглянемо, які бувають підробки. Цей злісний фальсифікат, як мовиться, зроблений лівою ногою в підвалі на Арнаутської — дуже небезпечний варіант, оскільки виробники не соромляться додавати в нього складові, здатні завдати шкоди здоров’ю: алергію, опік і т.д. Зустрічається в основному на лотках або в парфумерних відділах непрофільних магазинів. Купувати парфуми в таких місцях не слід. Особливо, якщо ціна вам відразу здалася занадто низькою.
  2. Підробки «look-like» — це імітації оригіналів, назва яких злегка змінюється. Це загальновідомий трюк. Уважніше читайте етикетки, і якщо продавець стверджує, що парфуми під назвою «Гензо» — це оригінал, тільки що з Парижа — проходьте мимо.
  3. Парфуми, виготовлені за ліцензією. У зв’язку з глобалізацією більшість французьких парфумів виробляється в інших країнах за ліцензією. Розробивши новий запах і поексплуатувавши його рік або два, модний Дім починає продавати ліцензії іншим компаніям. Ці компанії можуть розташовуватися в Польщі, Голландії, Єгипті, в Сирії і т.д. Фірма, що продала патент, навіть здійснює нагляд за ліцензіатами, але чим це місце далі від Франції, тим нагляд слабкіше. Тим не менш, вважати такі парфуми фальсифікатом можна. Саме таким чином і виготовлено в наш час більшість побутової техніки, одягу і взуття. Інша справа, що ціна повинна бути інша, ніж у продукту парфумерії, виробленого у Франції.
  4. Якщо відсутня етикетка з перекладом всіх відомостей про парфуми на російську мову, то це, просто, контрабанда. Цей варіант хвилює в основному не споживача, а держава, яка недоотримала податків. Якщо ви вважаєте, що це не ваше питання — просто вимагайте знижку — продавцю ці духи теж обійшлися дешевше.
  5. А тепер, коротко, конкретні ознаки, що дозволяють відрізнити парфуми оригінал від підробки першого типу:

    Упаковка — коробочка повинна бути акуратно запаяна в тонкий целофан, без заломів і слідів клею. Якщо напис на коробці «parfume» — проходьте мимо. Ці духи виготовлені дуже далеко від Європи. По-французьки правильно «parfum», а по-англійськи «perfume». Повинна бути надпіcь «Made in …» і країна виробник. Якщо на коробці просто «France» або слова, «London-Paris-New-York» — це точно підробка.
  6. Потрясіть коробочку, якщо флакончик бовтається — це нехороший знак.

    Якщо ви купуєте парфуми в дорогому магазині, у них повинен бути демонстраційний бульбашку. Пляшка дорогих парфумів повинна бути ідеальною — скло прозоре, ніяких дефектів або бульбашок повітря.
  7. Якщо на денці наклеєна етикетка — це точно не оригінал. Назва парфумів і їх серійний номер повинні бути нанесені прямо на скло збоку. Якщо колір духів яскравих хімічних відтінків — це теж поганий знак. Консистенція може бути трохи маслянистою, а запах не повинен сильно віддавати спиртом.

Зверніть увагу

Чорний список ароматів найчастіше піддаються фальсифікації: «Chanel» (особливо № 5), «Climat», «Tresor», «Poison», «Opium», «Marina de Bourbon», «Anais Anais», «Magie Noire», « Fidji ».