Якими б необразливими вони не були на вигляд, бородавки приносять безліч незручностей своїм власникам. Всі звикли думати, що бородавка це якесь опукле утворення на шкірі, але слідуючи цій логіці родимки і бородавки — це одне й те саме. Тому перш ніж лікувати бородавку потрібно обов’язково розібратися, що це насправді.
Інструкція
- Спочатку огляньте так звану бородавку. Справжня бородавка — це доброякісне утворення на шкірі, викликане вірусом, який, інтенсивно розмножуючись всередині, може спровокувати розростання верхніх шарів шкіри. Тому уважно розгляньте опукле освіта: бородавка виглядає, як частина шкіри, а родимка — наче приклеєна.
- Потім зверніть увагу на колір. Зазвичай бородавка буває сірувато-жовтого кольору, з чітко обмеженими округлими формами. Родимка ж, навпаки, має червонуваті відтінки, ближче до темних. Також бородавки часто якихось незвичайних форм.
- Тепер поторкайте наріст. Неприємна ороговіла поверхню характерна частіше для бородавок. Родимки відрізняються м’якістю і відсутністю шорсткостей. Так само слід врахувати, що родимки поширюються по всьому тілу, а бородавки переважно на руках, ногах і ступнях.
- Іноді на бородавках виростають волосся, а й на родимках вони теж можуть бути. Тому відрізнити їх досить складно один від одного. А починати будь-яке лікування можна тільки після з’ясування виду освіти. Також будьте уважні, тому що меланома шкіри зустрічається все частіше, а наслідки можуть бути плачевні, якщо ви переплутаєте одне з іншим.
- Обов’язково зверніть увагу на характер освіти. Якщо бляшки зрослися, то, швидше за все, це бородавки, так як родимки рідко зростаються і утворюють «колонії», найчастіше вони ростуть поодинці. Але, якщо ж ви все-таки сумніваєтеся в тому, що освіта на вашій шкірі — бородавка, то краще буде звернутися до фахівця, який цього точно розбирається. Онколог може взяти біопсію, тому не переживайте. Даний вид дослідження тканини необхідний для виявлення більш серйозних захворювань, адже звичайний візуальний огляд не може бути на 100% вірним.