Шунгіт — природний очищувач води. Цей камінь здатний зробити її справді чистою і цілющою. От тільки знайти справжній шунгіт досить складно — кругом немислиму кількість підробок, зовсім не несучих користі. Як же розпізнати справжній шунгіт?
Інструкція
- Шунгіт ділиться на високовуглецевий і низковуглеродний. Цілющими властивостями володіє тільки перший.
Часто замість шунгита вам продають шунгізіт — теж низьковуглецеву породу. Зовні він дуже схожий на цілющий шунгіт, а от корисними властивостями він не володіє. Хоча й коштує він дешевше. Низька ціна теж повинна насторожити. - Є візуальні відмінності шунгита від підробок. Справжній шунгіт легше ламається. Звичайно, перевіряти таким чином навряд чи комусь прийде в голову. Ще справжній мінерал, на відміну від підробки, досить сильно порошить. У процесі транспортування камені неминуче труться одна об одну, що призводить до стирання.
Через крихкість шунгіт зазвичай не полірують. Поверхня біля каменя найчастіше матова. Якщо камінчик оброблений у формі піраміди, навряд чи ви побачите ідеально загострену піраміду. Вона, швидше, буде схожа на єгипетську. Хоча, звичайно, ці ознаки досить умовні. - Найголовніший критерій — електропровідність. Для того, щоб виявити це якість, потрібно взяти звичайну батарейку, два проводи й лампочку від кишенькового ліхтарика. Потрібно з’єднати лампочку і батарейку послідовно, проводки докласти до мінералу. Якщо лампочка зажевріє, значить перед вами справжній шунгіт. Цей нехитрий експеримент дійсно дає гарантію автентичності.
- Є відмінності і при опусканні шунгита в воду. При використанні цього каменя на його поверхні в перші ж години перебування у воді з’являється безліч бульбашок. Смак води змінюється.
На деяких камушках можна побачити прожилки золотистого кольору. Це — вкраплення сульфату заліза — теж ознака натуральності. Однак через нього каміння у воді можуть іржавіти. Їх потрібно вийняти. Щоб ржавенія не відбувалося, камінчики потрібно періодично виймати і просушувати.