Як відрізнити справжній діамант від підробки


 

Діамант заворожує своїм природним блиском та грою світла. Для одних цей камінь є ефектним прикрасою, а для інших — безпрограшним вкладенням грошей. Однак діаманти не лише рясніють красою, а й досить часто імітуються і підробляються. Розвіяти всі сумніви в автентичності каменю може тільки досвідчений ювелір-гемолог, але не завжди є можливість провести фахову експертизу. Існує декілька нескладних тестів, за допомогою яких можна самостійно і швидко виявити явну підробку.



Вам знадобиться

— лупа;
- Газета;
- Наждачний папір;
- Рослинна олія;
- Скло.

Інструкція

  1. За діамант часто видаються безбарвний топаз, свинцевий кришталь, білий циркон і навіть звичайне скло. Як не купити скельця замість діамантів? Найпростіший спосіб — потримати діамант в долоні кілька секунд. Справжні дорогоцінні камені навіть у жарку погоду залишаються прохолодними. Якщо камінь «зігріється» — слід засумніватися в його натуральності.
  2. Подихайте на діамант. Прозорі камені природного походження ніколи не запотіють, якщо на них подихати, оскільки вони відмінно проводять тепло. Скло та циркон миттєво затуманяться. Однак даний тест чудово проходить муссаніт — один з високоякісних «двійників» діаманта.
  3. Візьміть лупу й уважно огляньте камінь на предмет наявності природних включень, які обов’язково присутні в справжніх діамантах, якою б не була їх чистота. Штучний камінь і скло таких дефектів не мають. Розгледіти їх допоможе тільки дуже сильна лупа — з 20-30-кратним збільшенням.
  4. Зверніть увагу на огранювання каменю. Для цього піднесіть його коронкою до джерела світла. Весь відбите світло в сьогоденні діамант повинен зосередитися тільки в одній яскравій точці. Якщо дивитися через огранений діамант в кільці на пальці, то розглянути крізь нього шкіру неможливо.
  5. Пошкріб по каменю наждачним папером. Якщо на його поверхні залишаються подряпини — ймовірно перед вами підробка. Можна провести каменем по склу. Цей діамант залишить на ньому подряпини.
  6. Відрізнити діаманти від скелець допоможе звичайна газета. Покладіть на неї камінь і спробуйте розглянути через нього літери. Через справжній діамант буде неможливо розгледіти текст, оскільки він переломлює світло, а через скло досить непогано проглядаються навіть окремі літери.
  7. Намажте діамант рослинним маслом і прикладете до скла. Цей камінь повинен до нього пристане, оскільки його поверхня добре поглинає жир.

Зверніть увагу

Дані тести з визначення автентичності каменю можна вважати тільки додатковими пересторогами, але не основними ознаками, на які можна сліпо й беззастережно орієнтуватися.

Корисні поради

Ніколи не купуйте діаманти з рук. Ювелірні прикраси необхідно купувати тільки в сертифікованих магазинах.

Справжній діамант або ювелірний виріб з ним ніколи не коштуватимуть занадто дешево.