Ікра — популярний в Росії делікатес, невід’ємна частина практично святкового столу. Поговоримо, як правильно вибирати червону ікру.
Інструкція
У першу чергу, потрібно вибрати тару, в якій ви будете купувати ікру.
Пластикові контейнери, прозорі скляні або непрозорі бляшані банки або на вагу.
Пластикові контейнери викликають питання тим, що пластик — це все-таки хімія, але так само, як і в інших прозорих ємностей, є очевидний плюс: ви бачите, що знаходиться всередині.
Скляні банки мають перевагу в порівнянні з ними, та й у використанні вони дуже зручні.
На вагу брати ікру досить небезпечно: це пов’язано з тим, що ви точно не можете дізнатися термін, який вона вже пролежала в магазині. Також, на вагу, як правило, продають не найякіснішу ікру, яку різними хитрощів (іноді банально маслом або навіть миючими засобами (!)) З непрезентабельний перетворюють на привабливу і «свіжу».
Загалом, найбільш традиційна упаковка, жерстяна банка, була і залишається найнадійнішим варіантом. Тут вам і термін придатності, і компанія-виробник, і склад. Головний мінус — не видно вмісту. Тому тут варто покладатися на добрі, знайомі вам компанії, і, звичайно ж, магазини, в яких ви плануєте ікру купувати.
Далі. На банці може написано «ікра лососевих риб», «ікри кети», «ікри нерки» і т.д. Перший варіант — найгірший. Це дуже загальне формулювання, яка дозволяє виробникам заощаджувати на законних підставах класти в банку найбільш дешеву ікру, продаючи її при цьому, як високоякісну. Найбільш краща ікра кети, але знайти її складніше.
Етикетка повинна бути приклеєна рівно і якісно, і краще, якщо дата виготовлення і термін придатності буде видавлений на упаковці, а не надрукований на етикетці.
Відкривши банку дому, подивіться на вміст, понюхайте. Присутність різкого, неприємного запаху повинно відразу насторожити вас. Зверніть увагу на те, щоб у банку було не дуже багато рідини. Ікринки повинні відділятися один від одного і ніжно лопатися в роті на зубах, але ніяк не випливати з банки загальної нероздільної кашею або бути вже наполовину лопнути.
Усередині кожної ікринки повинно бути видно ядро.
Якщо ікринка сильно роздута, схожа на міхур, ядро зміщене або взагалі не видно, то скоріше за все виробники накачали її водою для збільшення ваги.