Як відрізнити телятину від яловичини

Як відрізнити телятину від яловичини

Найчастіше цим питанням задаються молоді мами, тому що маленької дитини потрібно годувати строго певним м’ясом. Найчастіше, для приготування того чи іншого блюда принципово використання саме яловичини. Так як же відрізнити одне від іншого?

Вам знадобиться

- Телятина;
- Яловичина.

Інструкція

  1. Подивіться уважно на колір м’яса. Молода телятина має м’ясо рожевого-червоного, блідо-рожевого або сірувато-рожевого кольору, у той час як яловичина — насиченого червоного.
  2. Зверніть увагу на консистенцію м’яса. Телятина володіє ніжною консистенцією, сухожилля практично відсутні, а яловичина більш жорстка, в м’ясі можна виявити велику кількість сухожиль, товсті плівки і великі поздовжні волокна.
  3. Понюхайте м’ясо. Телятина приємно пахне молоком, має легкий, кисло-солодкий запах.
  4. Подивіться також на колір жиру, що міститься на м’ясі. На телятині жир практично відсутня, а якщо він і є, то білого кольору. Жир на м’ясі яловичини має кремовий, кремово-рожевий і, іноді, жовтий колір і міститься в більшій кількості.
  5. Оцініть так само зріз м’яса. Він повинен бути злегка вологим, але не липким. Натисніть пальцем на поверхню м’яса. При натиску на телятину, поверхня швидко вирівнюється, а палець залишається сухим. Сік, що виділяється з телятини, прозорого кольору.

Зверніть увагу

Пісна телятина вважається дієтичним м’ясом через низький вміст жиру. Молоде м’ясо багате білком, що робить телятину необхідної для вагітних жінок, ослаблених і маленьких дітей і людей похилого віку. Проте телятина не завжди переважніше яловичини. Т.к. багата білками телятина виявляється надмірно важкою їжею для людей, які страждають захворюваннями печінки та підшлункової залози.

Корисні поради

Зверніть увагу, що яловичина може бути майже такий же м’якою, як телятина, або, навпаки, дуже жорсткою — все залежить від породи тварини, її віку та специфіки м’язів, вибраних для приготування. Найбільш ніжні при приготуванні виявляються м’язи спини, поперекової частини і костреца. Смак і соковитість яловичини залежать ще й від того, чи дозріло м’ясо. Для того, щоб прискорити цей процес, м’ясо необхідно замаринувати в оцтової заправці, в молоці або заправці з овочів і рослинного масла.