Тисячна купюра є улюбленим об’єктом для підробки у фальшивомонетників. Незважаючи на наявність захисних символів, нанесених на банкноту для ускладнення процесу фальсифікації, число високоякісних підробок, на яких присутня 4 і більше знаків автентичності, збільшується з кожним роком. Але їх цілком можна розрізнити неозброєним оком при ретельному огляді купюри.
Інструкція
- Подивіться на водяні знаки. На вузькому білому полі на просвіт ви зможете побачити цифрове позначення номіналу купюри, на широкому — портрет Ярослава Мудрого. Фальшивомонетники можуть їх зімітувати, але виглядати вони буде дуже неякісно і будуть однотонним і темнішими, ніж на справжній банкноті, де на просвіт на водяних знаках видно як більш темні порівняно із загальним фоном папери, так і світліші ділянки.
- Зверніть увагу на кольорозмінною знак — герб міста Ярославля, на якому зображений ведмідь. Нахиліть купюру або підніміть. Герб при цьому повинен змінити колір з малинового на зелений.
- Проведіть пальцем по ділянці з мікроперфорацією, який перебуває під гербом. Рівні дірочки без шорсткостей відрізняють справжню тисячну купюру. У фальшивки із зворотного боку після пробиття дірочок залишаються шматки.
- Знайдіть спеціальну позначку, нанесену на купюру для людей з ослабленим зором. Вона розташована в нижній частині вузького білого поля і являє собою три паралельні смужки з точкою нагорі. Цей знак відрізняється підвищеною рельєфністю, легко сприймається на дотик.
- Переконайтеся, що підвищеною рельєфністю має також напис «Квиток Банку Росії». Перевірте наявність вертикальної захисної нитки, впровадженої в папір на рівні цифри 1 в номіналі купюри. Вона повинна бути видна на просвіт. У різних місцях купюри також повинні бути помітні окремі червоні, світло-зелені і жовто-червоні волокна.
- Розгляньте уважно вертикальну орнаментальну смугу, розташовану в правій частині зворотного боку і в лівій частині лицьової сторони. При розгляді банкноти на просвіт незабарвлені частині цієї смуги повинні заповнюватися тим кольором, який мають елементи смуги, розташовані з її протилежного боку.
Зверніть увагу
На тисячної купюрі нового зразка посередині герба розташована світла смуга, що переміщається при нахилі вгору і вниз. Пам’ятник Ярославу Мудрому змінив колір з зеленого на болотний і став більш рельєфним.