У тому, що дитина захоплюється комп’ютером, немає нічого поганого. Насторожитися слід в тому випадку, якщо його проведення часу за машиною не сприяє його розвитку. Батькам важливо вчасно це помітити і скорегувати поведінку дитини.
Інструкція
- Ніколи не застосовуйте для оттасківанія дитину від комп’ютера силу, погрози.
- Поспостерігайте за дитиною. Дізнатися, чому саме він займається за комп’ютером. Якщо він грає в ігри, ніяк не сприяють розвитку інтелекту — пора бити тривогу. Але якщо дитина захоплюється програмуванням, дизайном або шахами, читає підручники, які можуть здатися вам незрозумілими, не заважайте йому. Можливо, саме зараз він визначається з вибором професії на все життя.
- Якщо до програмування дитина байдужий, можливо, він просто не знає, що це таке. Розкажіть йому про це. Навіть у дошкільному віці його можна навчити програмувати на мові Scratch, що, можливо захопить його настільки, що він забуде про звичайні комп’ютерних розвагах, оскільки процес складання програм на цій мові проходить у формі гри. Підлітків можна привчити і до класичних мов програмування, а також до апаратної платформи Arduino.
- У випадку, якщо дитина користується комп’ютером на шкоду виконання шкільних домашніх завдань, покажіть йому, що і їх можна виконувати на комп’ютері. Ви самі здивуєтеся, наскільки охоче він стане робити уроки.
- Поставте на комп’ютер Linux. Багато ігор перестануть запускатися, а дитині для того, щоб освоїти управління цією ОС, волею-неволею доведеться інтелектуально розвиватися.
- Відомо, що занадто тривале сидіння за комп’ютером викликає гіподинамію. Також відомо, що багато дітей тягнуться до обчислювальної техніки лише тому, що їх тягне техніка взагалі. Підіть на хитрість. Привчіть дитину до думки, що комп’ютери — це не єдиний вид навколишнього нас техніки. Велосипед — теж технічний пристрій, а встановлений на ньому одометр, або, тим більше, навігатор — чим не маленький комп’ютер? Якщо дитина вже захопився Arduino, ненав’язливо запропонуйте йому самому розробити велосипедний одометр, а потім його випробувати. Наприклад, в ході змагання з велосипедного слалому — чим не гра?
- Існує ще один спосіб скористатися прагненням дитини до техніки в його ж інтересах. Запишіть його в будь-гурток технічної творчості, наприклад, радіотехнічний або авіамодельний. Він буде приділяти комп’ютера значно менше часу, привчиться до праці, ну а запуск авіамоделей і зовсім зазвичай здійснюється на свіжому повітрі.
- Іноді відтягувати дитину від комп’ютера доводиться навіть в тому випадку, якщо він при цьому не завдає собі шкоди. Так доводиться поступати в тих випадках, коли машина всього одна, а скористатися їй необхідно батькам. Придбайте дитині недорогий телефон або планшет на платформі Android, в тому числі, що був у вжитку. З його допомогою він зможе робити майже все те ж саме, що і на комп’ютері: вчитися, програмувати, і навіть вести розробку для Arduino, причому, і на свіжому повітрі. А ваш комп’ютер буде завжди вільний.
- Нарешті, обов’язково привчите дитини до гімнастики для очей. І пам’ятайте, що ніяка машина не замінить йому живого спілкування. Приділяйте йому більше уваги самі, а також сприяйте кожного його спілкуванню з друзями.