Укладання малюка спати за допомогою грудей є улюбленим методом багатьох мам. До того ж, зовсім маленькі дітки самі засинають під час їжі. Однак це стає серйозною проблемою, коли дитина підросла і вимагає груди ночами все частіше і частіше.
Інструкція
- Розділіть годування дитини грудьми і його сон при бажанні продовжувати природне вигодовування.
- Запам’ятайте, що дитина, яка звикла засинати з грудьми в роті, асоціює їжу та сон. Ці поняття для нього ідентичні. Отже, прокинувшись вночі один в ліжечку, він вимагає звичного для себе способу заснути. Тому малюк не спить ночами і доставляє багато клопоту батькам.
- Якщо маленький (4-6-місячний) дитина випадково заснув сам, не годуйте його вночі, навіть якщо підійшло для цього час. Краще запропонуйте малюкові груди після пробудження, а потім пограйте з ним. Спробуйте укласти дитину спати наступного разу під час гри.
- Вирішивши привчити більш дорослу дитину до самостійного засипанню, проводьте з ним побільше часу вдень. Приділяйте максимум уваги і турботи.
- Приберіть денні годування, які використовуються не для насичення, а для заспокоєння дитини, замінивши їх іграми, читанням, прогулянками і т.д.
- Повірте в свої сили і налаштуйтеся на позитивний результат. Відчувши ваш спокій, малюк теж стане спокійніше.
- Довірте укладання дитини татові або іншому члену сім’ї. Додайте якийсь новий елемент у ритуал укладання малюка, наприклад, читання книги. Не піддавайтеся на капризи дитини. Якщо ви твердо вирішили, що все вийде — так і буде.
- Спробуйте застосувати метод, званий «таймер». У перші дні, коли дитина готується до сну, увімкніть таймер на 10 хвилин. Поясніть, що після цього часу, малюк повинен перестати їсти і лягти в ліжко. Дайте груди. Коли задзвонить будильник, почніть укладати крихітку. У перший день це буде досить важко. Будьте ласкаві і терплячі. Через кілька днів, почніть заводити будильник на 4 хвилини. Додайте читання казки перед засинанням малюка. Через кілька днів скасувати нічне годування не складе труднощів.
- Розмовляйте з більш дорослими дітьми (близько 2 років). Поясніть їм, що вночі молочка не буває і т.д. Розповідайте подібну історію протягом усього дня.
Зверніть увагу
Будьте послідовні у своїх діях і терплячі.
Корисні поради
Дитина може постійно прокидатися не тільки через звичку. У віці 9-15 місяців малюків турбує зубний біль, зміна режиму, тобто зменшення кількості денних снів.