Як правило, більшість малюків до року вже міцно сплять вночі, легко витримуючи інтервал у 6-7 годин без їжі. Але якщо ваш малюк прокидається, деякі поради допоможуть вирішити цю проблему і забезпечити солодкий сон всій родині.
Інструкція
- Міцний нічний сон на голодний шлунок звичайно неможливий. Тому постарайтеся добре нагодувати малюка перед сном. Найкраще для цього підійде живильне дитяча молочна каша зі злакових культур — рисова, гречана або вівсяна. Не переживайте, що подібна їжа може виявитися важкою для дитини, як кажуть деякі педіатри. Настають моменти, коли спокійний сон дітей, батьків, бабусь і дідусів стає важливіше за це. Пізніше, року в півтора-два, коли годинник нічного сну нормалізуються, ви зможете легко відкоригувати раціон дитини та її калорійність, змінивши вечірню кашу на овочеву страву.
- Перед сном приготуйте пляшечку з простою питною водою, яка допоможе заспокоїти малюка, якщо нічний пробудження все ж таки відбудеться. При цьому не рекомендується поїти дитину солодким соком або компотом. Вони здатні тільки посилити спрагу. Якщо ваш малюк визнає пустушку, не варто від неї відмовлятися одночасно з тим, як мама намагається відучити дитину від нічного годування в рік.
- Досить часто молоді мами плутають голодний нічний плач з плачем, коли дитину щось турбує: болить животик, мокрий бочок, щось наснилося, ріжуться зубки, або ж просто малюкові жарко. Іноді, для того щоб заспокоїтися, маляті досить просто почути ласкавий мамин голос і відчути дотик її рук. Тому перед тим як годувати вночі, розберіться, чи всі причини для неспокою усунені.
- Якщо малюк звик їсти вночі регулярно, швидко змінити ситуацію не вийде. Це пов’язано з тим, що організм дитини звик отримувати їжу з достатньою регулярністю, і в певні години в його шлунку починає виділятися шлунковий сік, що і є причиною пробудження. Швидше за все, мамі потрібно кілька місяців для того, щоб «відтягнути» годинник годування на ранковий час. Використовуйте просту воду для заспокоєння малюка.
- Якщо всі спроби марні, подумайте, чи не рано малюк позбавлений нічного годування. Можливо, мамі варто потерпіти ще трохи, догодувати в потрібний момент грудьми або молочною сумішшю. Адже дуже часто діти самі перестають прокидатися вночі і починають безпробудно спати на радість всім домочадцям.