Як відучити засипати з грудьми


 

Заколисування малюка з грудьми іноді стає проблемою. Вирішити це питання можна шляхом відлучення від природного вигодовування. Однак цей процес ніяк не пов’язаний зі сном, тому спочатку спробуйте навчити дитину засипати самостійно.



Інструкція

  1. Проводьте більше часу з дитиною, грайте, гуляйте з ним. Спробуйте протягом дня заспокоювати дитину по-різному, наприклад, поносіть його на ручках, пограйте, обійміть його. Важливо, щоб при цьому ви самі не відчували занепокоєння, адже малюкові передається ваш стан.
  2. Придумайте ритуал відходження до сну. Нехай малюка укладають тато, бабуся чи інша людина, до якого дитина відчуває прихильність. За 30 хвилин до сну почитайте йому книжки, заспівайте пісеньку. З боку дітей може бути протест, але шанси збільшуються, коли встановлюється режим? і ви робите щодня одне і те ж. Як варіант, перед сном можете мити дитину і потім укладати.
  3. Поспостерігайте за малюком. Як тільки він втомиться, дайте йому груди. Нехай час годування складе всього 5 хвилин, покладіть малюка в ліжко, заспокойте, поносіть на ручках, але не годуєте. Покладіть його, заплаче — візьміть знову, так може тривати від 40 хвилин або більше. Якщо носите, погладьте по спинці і дочекайтеся, коли він засне. Важливо, щоб почалася фаза глибокого сну, зазвичай на це потрібно хвилин 15. З першого разу укласти навряд чи вийде, але потім успіх буде частіше.
  4. Поставте годинник і стежте за часом, коли годуєте перед сном, нехай з кожним разом цей процес буде коротшим. Одночасно читайте книжку, приберіть груди і продовжуйте читання. Через тиждень вже просто читайте казку, не даючи груди. Якщо малюк хворий, почекайте з приучением спати без маминого молока.
  5. Підходьте до процесу творчо. Якщо дитині вже виповнився рік, можете придумати, що молочко втекло або вночі спить, а натомість дати нову іграшку або печиво. Спробуйте домовитися, багато дітей активно йдуть на компроміс.
  6. Можете одномоментно почати укладати спати без грудей. Малюк перший час буде плакати і просити молочко, але потім звикне і стане засипати самостійно, тут все залежить від вашого терпіння.
  7. Отримавши позитивний досвід під час денного укладання, спробуйте те ж саме зробити вночі. Як тільки малюк прокинеться, погладьте його по спинці і тихо заспокойте. Можете запропонувати дитині води, сходити на горщик. Спочатку, може бути, ви будете давати груди, але з часом малюк сам перестане просити, знаючи, що мама поруч.