Хропіння — це вельми неприємне явище, яке доставляє дискомфорт і тому, хто хропе, і тим, хто в цей час перебуває з ним поруч і не може заснути через заливистим «трелей». Особливо погано те, що хропіння може з часом перерости в синдром апное — хвороба, яка здатна привести до зупинки дихання уві сні і смерті. Є багато способів позбутися від цієї проблеми. Комусь треба просто схуднути, іншим доводиться вчитися змінювати звичне положення уві сні, деяким допомагають спеціальні вправи.
Інструкція
- Особливо часто хропуть ті, хто звик спати на спині. Адже в цьому положенні западає язик. В цьому випадку доведеться відвикати спати в подібній позі. Допоможе звичайний тенісний м’яч. Покладіть його в кишеню, пришитий до піжами в області лопаток. Коли уві сні вам захочеться перевернутися на спину, м’яч буде заважати, і ви знову вляжеться набік або живіт.
- Додати тілу правильне положення можна за допомогою спеціальних ортопедичних подушок, купите подібну. Вона піднімає голову так, щоб та перебувала паралельно хребту. Є також медичні ліжка: у них піднімається верхня частина. А коли голова і верхня половина тулуба злегка підняті, мова не западає, слизова оболонка глотки не набрякає, отже, людина хропе менше.
- Буває, що хропіння викликаний не неправильним положенням під час сну, а тими чи іншими дефектами анатомічного характеру. Тоді може бути рекомендована ринопластика для поліпшення дихання носом або видалення мигдалин. Менш кардинальний крок — використання спеціальних наклейок, які кріпляться до крил носа перед сном. Зверніться до фахівця, він підкаже, до якого способу вдатися у вашому випадку. Існують гомеопатичні препарати у вигляді таблеток і крапель, які зміцнюють м’язи гортані.
- В аптеках продаються спеціальні внутрішньоротові пристрої для лікування хропіння. Вони чимось схожі на дитячі соски і фіксують мову в правильному положенні. Особливо ефективно діють такі пристрої при хропінні, викликаному зміщенням назад нижньої щелепи.
- Можете спробувати займатися спеціальною гімнастикою, яка допомагає перемогти хропіння. Вправи треба виконувати кожні ранок і вечір, по 30 разів. Висуньте мова як можна далі вперед і вниз. Утримуйте в такому положенні 1-2 секунди. Сильно натисніть рукою на підборіддя і рухайте вперед-назад нижньою щелепою. Міцно затисніть зубами олівець і тримайте 3 хвилини.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.