Як відзначити Хрещення


 

День 19 січня в православному календарі відзначений особливою датою — Хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан. Як свідчать Євангелія та Свідоцтва апостолів, натовпи іудеїв чекали пришестя Спасителя, і коли Ісус увійшов у воду, з небес почувся голос Бога, який сповістив про те, що це його син, а на плече Ісуса спустився Святий Дух — прекрасний білий голуб. Вода в річці стала чистою і очищає людей від зла і від гріха. Богоявлення або Просвітництво — так ще називають це свято в православ’ї, адже саме в цей день люди дізналися, хто є їх Спаситель, що прийшов подарувати їм радість і світло.



Інструкція

  1. На Русі не було прийнято відзначати це свято пишно, галасливого веселощів і застіль не влаштовували. У Водохресний святвечір ходили до церкви. А в день свята, вмившись освяченою водохресною водою або скупавшись у джерелі, одягали чистий світлий одяг. Потім, помолившись, потрібно було випити натщесерце склянку святої води. І тільки після цього приступали до трапези. Звичайно, зараз таких традицій ніхто не дотримується. Але, тим не менш, істинно віруючі люди намагаються відзначати це свято.
  2. Якщо ви хочете зібрати будинку святковий стіл, запросіть найближчих і рідних людей. І обов’язково — ваших хресних батьків або хрещеників, адже вони мають пряме відношення до цього свята. Перед початком вечері також можна дати їм випити святої води, побажавши один одному здоров’я і добра. Поставте на стіл запалену свічку, щоб її мерехтливий вогник зігрівав ваші душі, наповнюючи радістю і єднанням.
  3. Традиційно до сімейного вечері пекли пироги або печиво у вигляді голубів або хрестиків. Можна запекти в пироги монетки на щастя, тільки обов’язково по кількості людей за святковим столом, щоб нікому не було образливо. Погану випічку до столу не належало подавати — це вважалося поганою прикметою, і якщо щось не виходило, господині згодовували невдалі булки птахам і тваринам.
  4. Якщо ви хочете піднести своїм близьким або хресним батькам у цей день подарунки, подбайте про них заздалегідь. Можна з’їздити в паломницьку поїздку і привезти по невеликій чудотворної ікони в подарунок. Хрещенику піднесіть в подарунок новий хрестик (наприклад, золотий або срібний в обмін на попередній звичайний), близьких порадують декоративні свічки (дарувати церковні не можна, так як це погана прикмета). Хорошим подарунком стане дитяча біблія в картинках, а дорослим можна вручити молитвослов, обереги і аромамасла, які можна придбати в церковній лавці.