До дня Пасхи необхідно готуватися заздалегідь. За церковними правилами перед таким важливим святом необхідно дотримуватися семитижневого поста. Цей час духовного очищення і покаяння. У кожній родині свої традиції проведення Пасхи, але багатьом в цей день доводиться працювати.
Інструкція
- Навіть якщо вам з ранку необхідно вставати на роботу, обов’язково сходіть до церкви. Великоднє богослужіння починається рівно опівночі і триває до самого ранку. Воно кардинально відрізняється від стандартних церковних служб, оскільки наповнене світлом, радістю і святковим настроєм.
- Заздалегідь підготуйте блюда для пасхального частування на роботі. Купуйте або спечіть самі паски за бабусиним рецептом. Це головна прикраса столу. З тіста виліпити хрест і прикрасьте їм шапочки випечених виробів. Також полийте їх домашньої глазур’ю і рясно посипте різнокольоровими крихтами.
- Застроміть в випічку червоні свічки або гілочки освяченої верби, як прийнято в деяких сім’ях. На блюдо для пасок покладіть кольорові паперові або полотняні серветки. Можна також приготувати сирну паску. Ваші старання неодмінно оцінять на роботі і будуть безмірно вдячні за таке смачне частування.
- Пофарбуйте яйця: можна цибулевої лушпинням в окропі або різнокольоровими спеціальними барвниками, купленими в магазині. Або розпишіть їх за допомогою тонкого пензлика, гуаші чи акварелі. Ще один простий і швидкий спосіб — обклеїти спеціальними наклейками. Красиво, просто і доступно за ціною!
- Насправді святкових рецептів маса. Головне — освятити їжу і потім від чистого серця всіх пригощати. Всі продукти складіть у плетений кошик і прикрасьте її вишитим рушником.
- Замість звичайних вітань на роботі зверніться до колег зі словами «Христос воскрес!». У відповідь вони мають сказати: «Воістину воскрес!». Крім того, прийнято тричі цілувати одне одного.
- Приготуйте для співробітників невеликі великодні подарунки: фарбовані і освячені яйця, а також спеціально випечені невеликі паски (такі міні-вироби найкраще приготувати в емальованих гуртках).
- Без коханої і популярної пасхальної гри цей весняний свято важко уявити. Мається на увазі традиція «цокатися яйцями» один з одним. Двоє беруть круто зварені яйця і цокають тупим або гострим кінцем їх.