Як виготовити форму для лиття гіпсу

Як виготовити форму для лиття гіпсу

При виготовленні різних виробів з гіпсу не обійтися без форми для лиття. Від якості форми багато в чому залежить якість і довговічність гіпсового виробу. Сучасні технології дозволяють виконати просту гнучку форму для лиття з таких матеріалів як силікон і поліуретан. Така форма цілком може бути зроблена навіть в умовах домашньої майстерні.

Вам знадобиться

- Склопластик;
- Деревно-стружкова плита;
- Дерев’яні дощечки;
- Скульптурний пластилін;
- Силікон або поліуретан;
- Клей.

Інструкція

  1. Приготуйте контейнер для заливки. Використовуйте для цього будь-який досить жорсткий матеріал, наприклад, склопластик, деревинно-стружкових плит, дерев’яні дощечки і навіть елементи дитячого конструктора «Лего». Іноді вдається підібрати і готову форму або ящик відповідного розміру. При необхідності очистіть деталі майбутнього контейнера від пилу і можливих забруднень.
  2. З’єднайте деталі обичайки будь-яким клеєм. Завдання в тому, щоб контейнер не мав щілин і міцно тримався як єдине ціле. Найзручніше з’єднати частини обичайки за допомогою клейового розплаву, заправленого в спеціальний пістолет.
  3. Візьміть незатвердевающій скульптурний пластилін і рівномірно покладіть його до половини контейнера. Звичайний дитячий пластилін зайво липкий, тому його використовувати не рекомендується. Переконайтеся, що поверхня гладка пластиліну і не має щілин.
  4. У підготовлений пластилін помістіть модель виробу. За допомогою олівця зробіть замки у вигляді дірочок. Вони необхідні для того, щоб при виготовленні виливки надалі частини форми не змістилися.
  5. Відміряйте необхідний обсяг формотворного матеріалу. Його можна вирахувати за розмірами контейнера. Можна також засипати в контейнер сипкий матеріал, а потім висипати його в мірну ємність для визначення обсягу.
  6. Поверхня моделі змастіть розділової мастилом. Силіконову змазку для такої ж форми використовувати не можна. Найкраще підійде мильний розчин, а також жирова або воскова мастило.
  7. Змішайте компоненти формувальної маси в потрібному співвідношенні (воно звичайно вказується в інструкції). Повільно залийте складу по контуру обичайки тонкою цівкою. Виконуйте цю операцію без поспіху і акуратно, щоб не викликати утворення міхурів.
  8. Дочекайтеся, коли верхня частина форми затвердіє. Потім повністю видалите пластилін, намагаючись не пошкодити поверхню.
  9. Ще раз змастіть поверхню моделі і форму, включаючи замки. Приготуйте формувальний матеріал. Після повного затвердіння форми згорнувши її на частини і вийміть з неї модель виробу. Форма для відливання готова.
  10. Тепер з’єднайте частини вийшла форми, щільно притиснувши їх один до одного. Приготуйте гіпсовий склад і використовуйте його для виготовлення потрібної виливки.