Від того, який у бджіл буде будинок, залежить дуже багато. І кількість меду, і кількість бджіл після зимівлі. Тому до виготовлення вуликів потрібно підходити з усією відповідальністю. Адже ми відповідаємо за тих, кого приручили.
Вам знадобиться
Деревина м’якої породи
Фрезерний верстат (фреза або електропила)
Водостійкий клей
Цвяхи
Інструкція
- До розкрою деталей у разі виявлення сучків дошки потрібно отстрогать, щоб не вийшло відбракування деталей вже після розкрою.
- Потім дошки потрібно добре просушити. Вологість деревини для вуликів за ГОСТом повинна бути не більше 15%, адже висока вологість вулика підвищує вірогідність захворювань бджіл.
- Після цього проводиться збірка і склеювання деталей. Для більш точного складання потрібно знайти схему виду вулика, вибраного вами і слідувати всім зазначеним у ній розмірах.
- Потім в деталях за допомогою фрези вирізаються верхній і нижній льотки діаметром 23-30мм. Краї вічка потрібно ретельно обробити.
- Після цього деталі корпуса збираються між собою за допомогою клею і цвяхів. Іноді замість клею застосовуються тонкі смужки прополісу для ущільнення торцевих з’єднань. Після збору обов’язково підганяють деталі, щоб їх з’єднання було без перекосів і щілин.
- Після того, як вулик зібраний, його обробляють оліфою з зовнішнього боку і фарбують світлою фарбою. Якщо вулики не піддаються впливу атмосферних опадів, то фарбувати їх не рекомендується.
Корисні поради
Якщо у вас немає фрези або електропили, то фальци можна зробити з планок перерізом 10 на 25мм.