Під час взаємодії з банком, в якому ви взяли кредит, у вас можуть виникнуть розбіжності і конфлікти. І в ряді випадків, наприклад, якщо ви не згодні з нарахованої вам комісією або штрафом, ви можете подати на банк до суду, а при вдалому збігу обставин і виграти його.
Інструкція
- Знайдіть юриста, який спеціалізується на фінансовому законодавстві. Разом з ним вивчіть ваш кредитний договір і зіставте його з претензіями, які ви пред’являєте до банку. Цілком можливо, що нараховані штрафи і відсотки цілком відповідають вашому договору.
- Але і в цьому випадку у вас залишається шанс оскаржити сам договір, якщо він не відповідає чинному законодавству. Наприклад, за законами на 2012 рік банк не має права в односторонньому порядку переглядати відсоткову ставку, навіть якщо це передбачено договором. Це рішення фінансової організації можна оскаржити, крім тих випадків коли ставка по кредиту спочатку вважалася плаваючою і прив’язувалася до ставки рефінансування.
- Підготуйте заяву в суд. У цьому вам теж допоможе найнятий адвокат. Передайте цей папір в канцелярію суду і чекайте, поки суд не призначить дату слухання вашої справи.
- Прийдіть на засідання суду у встановлений день, бажано з адвокатом. У ряді випадків справа може бути розглянута за одне засідання, в інших ситуаціях процес затягується. При вирішенні в вашу користь договір між вами і банком може бути розірваний, однак ви все одно повинні будете повернути взяті в кредит гроші. Проте вас за рішенням суду можуть позбавити від різних штрафів і комісій, якщо визнають їх незаконними. Якщо ви оскаржували сам факт отримання вами грошей, то в разі підтримки суду вам, природно, не доведеться виплачувати кредит, який ви не брали.
- Якщо банк сам подав на вас в суд, дійте подібним чином. Найміть адвоката і відвідуйте всі засідання суду. Навіть програш у такій справі може бути вам вигідний. Наприклад, за рішенням суду значні банківські штрафи за прострочені платежі можуть бути замінені меншими відсотками відповідно до законодавства.