Після того як ви купили кролика, дайте йому час озирнутися на новому місці. Після цього для вас настає найвідповідальніший період: виховання і приручення вашого нового члена сім’ї. Через те, що кролики за своєю природою вкрай полохливі, ваше головне завдання — привчити кролика до вашої присутності, щоб він не боявся і не тікав від вас. Скориставшись наступними порадами, ви зможете істотно полегшити собі процес виховання вихованця.
Інструкція
- Найчастіше власники кроликів скаржаться на те, що раптом їх абсолютно спокійний і ручний улюбленець починає проявляти агресію до своїх господарів: він кусається, відштовхується лапками. Така поведінка викликано тим, що для вашого вихованця настав період статевого дозрівання. Агресія згодом згасає, але в деяких випадках може і залишитися.
- Важливо пам’ятати про те, що якщо ви не будете навіть зрідка займатися з кроликом, приділяти йому на день як мінімум півгодини, то незабаром ваш вихованець втратить інтерес до життя і на всі ваші спроби виправитися буде або зовсім не реагувати, або вести себе агресивно.
- Зазвичай крольчата досить швидко звикають до нового господаря. Головне, щоб процес приручення був якомога більш поступовим. Приблизно через тиждень при ласкавому зверненні ваш вихованець стане повністю ручним.
- Кролики — це мовчазні створення. Максимум, що від них можна почути — це чи тихе «курликання» або специфічний звук зустрічі самця і самки. Але буває, що через сильного переляку або болю кроленята починають пронизливо кричати. Тому якщо ви, взявши в руки вихованця, почули цей звук, найкраще посадіть вихованця назад у клітку і не чіпайте деякий час. Якщо кролик починає стукати лапками по клітці, це означає, що він або роздратований, або переляканий.
- Деякі люди намагаються привчити кролика до прогулянки на повідку. Робіть це поступово, причому використовуйте не звичайний нашийник (так як кролик ніколи до нього не звикне), а спеціальну шлею, яка використовується для маленьких порід собак. Спершу надягайте поводок на кілька хвилин. Регулярно повторюйте цю процедуру зі збільшенням часу перебування шлейки на кролика. Приблизно через тиждень випустіть кролика з клітки на повідку і прогуляйтеся з ним по квартирі. Коли ви зберетеся вийти на вулицю, намагайтеся вибрати спокійне місце без собак.
- Кроликів можна привчити до різноманітних трюків. Але пам’ятайте, що на перших порах будь-який правильний рух кролика потрібно підкріплювати ласощами (наприклад, шматочком моркви).