Швидка допомога може знадобитися несподівано вам, вашим близьким або випадковій людині на вулиці — а як її викликати? Сьогодні таксофони, з яких можна набрати 03 — цифри, відомі всім, практично ніколи не працюють, залишається тільки викликати швидку з мобільного телефону. Як же це зробити?
Вам знадобиться
мобільний телефон
Інструкція
- Для того щоб викликати швидку допомогу з мобільника, вам потрібно буде набрати номер, який для цього зарезервував ваш стільниковий оператор. Так як номерів з двох цифр у мобільному зв’язку бути не може, то всі мобільні оператори використовують для цього номер із трьох цифр. Він практично не відрізняється від 03, тому запам’ятати його не так вже й складно. Якщо ви побоюєтеся, що можете переплутати, то занесіть цей номер на всякий випадок в контакти телефону. Краще він у вас буде і ніколи не стане в нагоді, чим ви не будете знати, які цифри потрібно набрати, якщо це знадобиться.
- Викликати швидку допомогу на Білайн можна за допомогою номера: 003.
- Для тих, хто підключився до Мегафону, Utel, TELE2 або МТС. Телефон для виклику швидкої допомоги з номерів цих операторів: 030.
- Регіональні оператори мобільного зв’язку можуть відрізнятися і мати свої особливі номери. Наприклад, оператор Мотив використовує для виклику швидкої допомоги номер 903. Але іноді номера регіональних стільникових компаній такі ж, як і загальноукраїнських, наприклад Татінком встановив номер для виклику швидкої 030, такий же, як і у більшості стільникових операторів.
- Якщо серед наведених операторів немає вашого, зателефонуйте в службу підтримки своєї стільникової компанії. Виберіть розмову з оператором і запитайте у нього, який номер використовується для виклику швидкої допомоги.
- В даний час є чимало компаній, які надають таку послугу, як платна швидка допомога. Вони мають свої номери, як правило, прості і легко запам’ятовуються. Якщо ви довіряєте конкретної компанії, в якій працює лікуючий лікар вас, то про всяк випадок занесіть їх номер у свою адресну книжку на телефоні.
Корисні поради
Швидку викликають в тих випадках, коли на вулиці чи в громадському місці у людини стався напад гострого захворювання. Також, швидка допомога приїде, якщо стався нещасний випадок, сталися всілякі події, катастрофи, аварії, стихійні лиха. Якщо людина відчуває гостре отруєння, нервовий або серцевий напад, утруднення з диханням, судоми, кровотечі або загострення захворювань черевної порожнини, до нього також зобов’язана приїхати швидка. До дітей, чий вік менше року, швидка допомога приїжджає з будь-яких приводів в будь-який час доби. Вагітні жінки теж знаходяться в особливій групі. Люди, які мають психоневрологічні захворювання, зобов’язані отримати медичну допомогу, у випадку, якщо їх стан небезпечно для їх життя або для оточуючих.