Як виконати рішення суду

Як виконати рішення суду

Коли ви отримали на руки рішення суду, виникає питання про те, як його реально втілити в життя. Вирішення суперечки в суді — лише перший етап. Якщо рішення суду добровільно не виконується, проводиться примусове виконання, для чого створена особлива структура — Федеральна служба судових приставів та її територіальні органи.

Інструкція

  1. У канцелярії суду поставте відмітку про дату набрання законної сили, підпис і печатку суду. На підставі такого рішення з відміткою виписують виконавчий лист.
  2. Пред’явіть виконавчий лист. Стягувач може направити виконавчий документ:

    - До відділу служби судових приставів;

    - У банк, де у боржника є рахунок;

    - В організацію, де працює боржник, якщо мова йде про періодичні платежі або про суму боргу не більше двадцяти п’яти тисяч рублів.
  3. Строк для примусового виконання становить 2 місяці. У цей період судовий пристав здійснює заходи примусового виконання: розшукує і реалізовує майно боржника, обмежує виїзд з РФ. При бездіяльності судового пристава-виконавця його дії можна оскаржити у вищестоящого посадової особи або через суд.
  4. Банк виконує вимоги виконавчого документа протягом трьох днів. За невиконання вимог документа на посадових осіб або організацію накладається штраф.
  5. Судовий пристав завершує виробництво у зв’язку з виконанням або через неможливість стягнення.

Зверніть увагу

Пред’явити до виконання виконавчий лист потрібно протягом трьох років. Такий термін переривається частковим виконанням боржником чи пред’явленням до виконання, тобто починає текти заново.