В’язання на спицях є, мабуть, найпоширенішим способом рукоділля. Якість і зовнішній вигляд пов’язаного виробу залежить від грамотно виконаного набірного ряду і основних видів петель.
Вам знадобиться
- Спиці;
- Нитки для в’язання.
Інструкція
- З набору петель починається в’язання виробів. Щоб набрати петлі, накиньте на вказівний палець лівої руки робочу нитку, підхопите її знизу, поверніть спиці проти годинникової стрілки і накиньте отриману петлю на великий палець. З’єднайте обидві нитки, помістіть їх в середину долоні і притисніть трьома пальцями лівої руки.
- Дві спиці візьміть в праву руку, введіть спиці в петлю на великому пальці знизу вгору, захопіть нитка, введіть її в петлю і затягніть вузлик. На спицях вийшла перша петля. Не скидаючи ниток з пальця, поверніть долоню до себе і зробіть другу петлю. Для цього знову підведіть спиці під нитку на великому пальці, потім захопіть нитку зверху на вказівному пальці, протягніть її в петлю і затягніть вузлик на спицях. Вийшла друга петля. Решта петлі потрібно в’язати в аналогічному порядку.
- Крайкова петля. Першу петлю набраного ряду знімаємо, так виходить початкова крайкова петля ряду. Щоб отримати кромочную петлю в кінці ряду, слід останню набрану петлю провязать виворітного в’язкою. Починаючи новий ряд, завжди знімайте кромочную петлю, не пров’язуючи.
- Виворітна петля. Приступаючи до в’язання виворітними петлями, зніміть кромочную петлю з лівої спиці і перекладіть на праву спицю. Потім покладіть робочу нитку на ліву спицю. Праву спицю введіть в петлю, справа наліво, захопите робочу нитку і витягніть її в петлю, нитка при роботі завжди повинна знаходитися перед лівою спицею. Після цього нову петлю залиште на правій спиці, а з лівого зніміть провязани петлю і так пров’яжіть всі петлі до кінця ряду.
- Щоб провязать ряд лицьовими петлями, візьміть спицю з вже набраними петлями в ліву руку, а робочу — в праву. Робочу нитку перекиньте через вказівний палець лівої руки, введіть робочу спицю в петлю під передню стінку захопіть нитку з вказівного пальця і протягніть її в петлю. Отриману петлю залиште на правій спиці. Всі інші петлі в’яжіть аналогічно.
- Лицьова схрещена петля. Введіть спицю за задню стінку петлі, захопіть робочу нитку і витягніть її. Отриману схрещені лицьову петлю перекиньте на праву спицю.
- Виворітна схрещена петля. Нитка повинна знаходитися перед роботою. Підбийте спицю ззаду петлі, захопіть робочу нитку і витягніть її. Отриману виворітну схрещені петлю перекиньте на праву спицю.
- Витягнута петля. Зніміть правою спицею петлю не пров’язуючи. При знятті лицьовій витягнутої петлі, робочу нитку помістіть перед полотном, а при знятті виворітного витягнутої петлі — за полотном.