Гінгівіт — запальний процес, який виникає всередині ясна і проявляється набряком, гіперемією (почервонінням) і кровоточивістю, а також болем в яснах. Гінгівіт з’являється внаслідок недотримання елементарних правил гігієни та догляду за ротовою порожниною. Розрізняють гострий і хронічний гінгівіт.
Інструкція
- Лікування гінгівіту слід проводити виключно у стоматолога. Основа лікування — це усунення зубних бляшок.
По-перше, ретельно виконуйте правила гігієни та догляду за порожниною рота. У вас повинно бути збалансоване і повноцінне харчування, що містить необхідний набір вітамінів і мікроелементів. - Досить часто призначаються спеціальні лікарські препарати, це необхідно не тільки для лікування гострого гінгівіту, але і для попередження розвитку ускладнень. У лікуванні гінгівіту застосовують протизапальні засоби, антибактеріальні препарати, місцеві імунокоректори.
- У деяких випадках може знадобитися проведення стоматологічних процедур: видалення зубного каменю ультразвуком або механічним методом, заміна і шліфування пломб, встановлених неякісно або виступаючих над яснами.
- При перших ознаках гінгівіту негайно звертайтеся в спеціалізовану клініку, інакше надалі при розвитку процесу може знадобитися хірургічна мікрооперацій (кюретаж). Під час даної операції стоматолог прибирає зубні відкладення з використанням екскаваторів, спеціальних гачків, кюреток (закритий кюретаж). У деяких випадках доводиться проводити розріз ясна та видаляти зубні відкладення, тобто використовувати метод відкритого кюретаж.
- Якщо у вас хронічний гінгівіт, то ротову порожнину необхідно обов’язково обробляти протизапальними лікарськими препаратами і розчином бікарбонату натрію.
У тому випадку, якщо гінгівіт викликаний інфекційними процесами, то в першу чергу слід усунути причину інфекції. Стоматолог призначить вам антибактеріальні або протигрибкові лікарські препарати. - Найчастіше гінгівіт виникає внаслідок зниження імунітету організму. У зв’язку з цим, поряд з протизапальними препаратами в лікуванні гінгівіту застосовуються імунокоректори (иммунал, іммудон та інші). Імунокоректори активізують захисні механізми слизової оболонки порожнини рота, посилюють фагоцитоз, а також збільшують вміст у слині лізоциму. Цей фермент володіє сильним антибактеріальну дію, він стимулює імунну систему і збільшує вироблення імунокомпетентних клітин, що продукують антитіла в організмі. Пацієнту призначається комплекс вітамінів з мікроелементами (Гендевіт, ундевіт, пікова), галаскорбін, вітамін С та ін
- Застосовують у терапії гінгівіту і народні засоби (відвари кори дуба, шавлії, ромашки лікарської). Речовини, що входять до складу цих препаратів, мають протизапальну, протимікробну і в’язким ефектом.
- Необхідно пам’ятати, щоб попередити розвиток гінгівіту, достатньо виконувати три основні правила: кожні 6 місяців видаляйте зубні відкладення в стоматологічній клініці; щоденно за допомогою зубної нитки і пасти усувайте зубні бляшки; регулярно відвідуйте стоматолога.