Гранульомами називають осередкові розростання в клітинах сполучних тканин, що мають запальне походження і проявляються у вигляді невеликих вузликів. Гранульоми виникають при багатьох, найчастіше інфекційних процесах, при колагенових захворюваннях і на місці попадання в тканини стороннього тіла. Особливо часто вони з’являються на тлі захворюванні зубів.
Інструкція
- Якщо у вас з’являється біль при надкушуваннi їжі, то можливо, у вас є кіста або гранулема. Обов’язково зверніться до лікаря, який призначить рентген зуба і подальше лікування. Самостійно розпізнати гранулему зуба досить складно, тому що він нічим не буде відрізнятися від здорових, так і ясна може теж нормально виглядати. Зате при переохолодженні, важкої навантаженні, стресі або застуді гранульома активізується, а тоді постраждає весь організм. Підвищиться температура тіла, напухнут лімфатичні вузли, почнуться головні болі, з’явиться флюс.
- Проходьте профілактичний огляд хоча б один раз на шість місяців, адже чим раніше виявлять гранулему, тим швидше її вилікують. Перевірки ретельно ті зуби, які ви пломбували вже давно або ті, які заховані під коронками.
- У стоматології застосовують багато методів для лікування гранульом. Найбільш поширеним вважається цистектомія. Це оперативний метод, при якому лікар видаляє гранулему і частина пошкодженого зубного кореня. Цей метод вважається достатньо надійним та ефективним, хоча провести таку операцію під силу далеко не кожному фахівцю.
- Ви можете попросити, щоб вам лікували гранулему новим методом — за допомогою депофореза. Лікар введе в зубній канал спеціальну речовину і створює якесь депо. Під дією слабкого струму ця речовина переміщається, проникає в гранулему, знищуючи мікробів та пошкоджені клітини тканин. Через кілька таких сеансів зуб пломбують, і залишився речовина продовжує свою цілющу дію.
- Найпростіший спосіб позбутися гранулеми зуба — це видалити його і гарненько вичистити ясна. Лікарі так і робили багато років поспіль, а сьогодні застосовують такі методи лікування, які сприяють збереженню зубів.
- Буває, що на тлі частого прийому ліків або через інфекції з’являються гранульоми в печінці, які проходять самі по собі, коли зникне основне захворювання. Однак до допомоги фахівців звернутися необхідно, в іншому випадку у вас може збільшитися селезінка або виникнуть кровотечі з розширених вен кишечника та шлунка.