Найбільше на світі батьки хочуть, щоб їхній малюк не хворів. Але на жаль, це практично неможливо. Якщо нежить з’явився у грудної дитини, то до цього потрібно поставитися дуже серйозно. Адже між його носовими перегородками відстань маленьке, а немовлята не вміють дихати ротом. Тому нежить може перешкодити дитині спати і приймати їжу. Через це малюк стає плаксивою і дратівливим.
Вам знадобиться
- Ромашка аптечна;
- Морська сіль;
- Спринцівка;
- Дитяча піпетка;
- Градусник;
- Дитячі краплі від нежиті або алергії.
Інструкція
- Передусім, батькам потрібно визначити, що викликало нежить. Це може бути інфекція або алергічна реакція. Якщо крім нежиті у дитини піднялася температура, з’явився кашель, швидше за все, це інфекційне захворювання. З таким нежиттю впоратися можна досить швидко, протягом тижня. Можна скористатися краплями для немовлят або відварами з лікарських трав. Але не забувайте проконсультуватися у педіатра.
- Алергічний нежить часто пов’язаний з реакцією на пилок рослин, що буває зазвичай навесні і влітку. Або так може проявлятися реакція на домашніх тварин або пил. Алергічний нежить може протікати як з температурою, так і без неї. При алергічному нежиті часто бувають водянисті виділення у великій кількості. Також треба звернути увагу на інші ознаки алергії — почервоніння слизової оболонки очей, чхання. Якщо педіатр ставить діагноз «алергічний риніт», то в лікуванні даного захворювання використовують антигістамінні засоби — краплі або сироп для грудних дітей.
- Для того щоб допомогти малюкові впоратися з нежиттю, потрібно промивати його носик за допомогою спринцівки розчином ромашки або морської солі. Роблять це 5-6 разів на день. Спочатку закапайте розчин в обидві ніздрі за допомогою неострой піпетки, а потім звільніть ніс спринцівкою. Робити цю процедуру треба дуже акуратно, щоб не пошкодити слизову вашого малюка.
Зверніть увагу
Ваш малюк може відмовлятися від їжі і плакати ночами через неможливість нормально дихати.
Корисні поради
Обов’язково зверніться до лікаря, щоб визначити алергічний або інфекційний нежить у малюка.