Як вилікувати висип на тілі


 

Висип на тілі буває самої різної за своїм виглядом, формою та локалізації, як і причини, що викликають її появу. Вона може бути результатом інфекційних захворювань, алергії, хвороб крові і судин, інтоксикації організму і навіть стресів. Висип — це реакція організму на внутрішній стан здоров’я, а не окрема хвороба, тому вилікувати її можна, тільки зрозумівши причину.



Інструкція

  1. Найпростіший варіант висипки — пітниця. Зазвичай вона з’являється у маленьких дітей через незрілість їх потових залоз і у людей, ведучих активний спосіб життя і мають сильне потовиділення. Лікувати її слід мазями і присипками. Підсушує ефект і протизапальну дію має цинкова мазь і деякі креми з вмістом цинку. Цей же елемент разом з тальком і іншими компонентами перебуває у складі дитячих присипок. Ними можуть користуватися у разі необхідності і дорослі.
  2. Крім того, слід щодня приймати душ і обтирати місця, де з’явилася пітниця, очисними серветками, змоченими саліцилової кислотою. Спробуйте також приймати ванни з додаванням відвару хвоща польового або накладати аплікації із соку алое і настоянки календули. Підсушити і дезінфікувати шкіру ви можете, обтираючи її слабким розчином марганцівки. Не користуйтеся скрабами для тіла, тому що вони викликають роздратування і ще більші висипання на тілі.
  3. Щоб на тілі не було висипу, стежте за своїм харчуванням. Не варто їсти багато солодощів, жирну і борошняну їжу. Але свіжі овочі і фрукти в раціоні повинні бути постійно.
  4. Досить частою причиною висипки на тілі буває алергічна реакція на будь-які харчові продукти, а також на медикаменти, щеплення і окремі хімічні речовини (наприклад, пральний порошок). Така висип може з’явитися буквально через кілька годин після контакту з алергеном. Спробуйте зменшити свербіж і печіння прохолодними компресами або спеціальними мазями, які легко придбати в аптеці. Якщо висип займає значну площу, вам доведеться приймати антигістамінні засоби. Але для цього потрібна обов’язкова консультація у лікаря відповідного профілю.
  5. Нерідко висип з’являється в результаті якого-небудь інфекційного захворювання. Особливо часто ними хворіють діти. Це, наприклад, кір, скарлатина, вітрянка та краснуха. Висип у кожному конкретному випадку різна: тримається вона протягом декількох днів, а потім безслідно зникає. Якщо інфекцію підхопив дитина, потрібно стежити за його станом. У разі необхідності дайте йому жарознижуючі засоби. Важливо не розчісувати сверблячі прищики і скоринки, щоб у ранки не потрапила ще одна інфекція. Дорослі переносять такі хвороби набагато гірше. Особливо небезпечна краснуха для вагітних жінок із-за свого негативного впливу на плід.
  6. І хоча в більшості випадків висип, пов’язана з вірусними і бактеріальними інфекціями, не вимагає ніякого лікування, обов’язково викликайте додому лікаря. По-перше, він правильно діагностує хворобу і підкаже, що необхідно для полегшення стану. А по-друге, виключить наявність серйозніших захворювань, які теж можуть супроводжуватися висипом — менінгіт, хвороба Лайма, синдром токсичного шоку і т.п. Ці недуги небезпечні для життя. Лікувати їх слід медикаментозними засобами, і чим швидше, тим краще.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.