Як виписати чоловіка з квартири неприватизованій

Як виписати чоловіка з квартири неприватизованій

При розгляді питання про виселення чоловіка з квартири можливо кілька базових ситуацій: Ви не перебуваєте в розлученні і проживаєте в квартирі спільно. Ви в розлученні, але продовжуєте проживати спільно або чоловік зареєстрований в квартирі, але живе з вами.

Інструкція

  1. Перш ніж вирішувати питання про виселення чоловіка, варто зрозуміти, наскільки його особистість або професійна діяльність пов’язана з правом користування житлом. Не виключено, що ви і ваш чоловік (колишній чи справжній) проживаєте в службовій квартирі, отриманої чоловіком, тим самим, виселення чоловіка може спричинити і ваше виселення.
  2. Якщо квартира муніципальна, і ви з чоловіком ще одружені, то, перш ніж ставити питання про його виселення слід розділити особові рахунки. Особові рахунки повинні бути розділені і в ситуації після розлучення. Якщо це не зроблено раніше, доведеться зайнятися цим питанням зараз. Особові рахунки розділити можна, написавши заяву в компанію, що займається розрахунком і нарахуванням відповідних комунальних та інших платежів. Якщо чоловік противиться поділу рахунків, доведеться звертатися з позовною заявою про поділ рахунків в суд.
  3. Як тільки рахунки будуть розділені, можна ставити питання про виселення. У принципі, суд не надає великого значення поділу рахунків, однак вам буде набагато простіше довести ті обставини, на які ви маєте намір посилатися, наприклад, коли чоловік після не платить по рахунках. Величезне значення розділ рахунків має, коли ви проживаєте в шлюбі. У шлюбі всі права і обов’язки спільні. Суд не прийме до уваги факт невиплат чоловіка за рахунками, якщо ви не розлучені.
  4. Законодавством підстави виселення чітко прописані. До таких підстав належатимуть:

    - Тривале невнесення комунальних та інших платежів за користування житловою площею (враховуйте той факт, що до розділу особових рахунків ви і ваш чоловік володієте рівній обопільної обов’язком з оплати рахунків, і вам буде приходить одна квитанція на кожен вид платежу, тільки після розділу рахунків кожен з подружжя буде оплачувати виключно свої рахунки);

    - Порушення правил проживання і користування житловим приміщенням, а так само використання приміщення не за призначенням;

    - Тривала відсутність чоловіка (більше 6 місяців) за місцем проживання без поважних причин (наприклад, чоловік вже давно не живе з вами, але продовжує бути зареєстрованим);

    - Вчинення протиправних дій, що тягнуть неможливість спільного проживання.

Зверніть увагу

Є в житловому кодексі РФ і така норма, як виселення «при неможливості спільного проживання» (ст.91 ЖК РФ), щоправда, головним її недоліком є ​​відсутність конкретизації. В принципі, ви можете звернутися до суду з позовною вимогою про виселення чоловіка, просто вказавши таку підставу, але практика свідчить, що скористатися таким правом вкрай важко. Суд все одно вимагає або надати вагомі підстави такої неможливості, або приводити заснування в їх сукупності з іншими.