Як виписати людину з квартири на Україну

Як виписати людину з квартири на Україну

Виписати людини з неприватизованій квартири в Україну можна на підставі закінчення укладеного договору оренди або найму або порушення його умов. Зазвичай зняття з реєстрації відбувається добровільно або за рішенням суду. Однак у ситуації виселення з приватизованої квартири безсилий навіть суд, якщо людина був прописаний в ній на момент її передачі у власність.

Інструкція

  1. Якщо ваша квартира неприватизована і ви уклали з людиною, яку маєте намір виписати, договір оренди або найму, то один його примірник повинен зберігатися у вас, а другий — До ЖЕКу. Розірвати такий договір до закінчення його терміну ви можете в односторонньому порядку.
  2. Зверніться до ЖЕКу зі своїм примірником договору та вимагайте на підставі порушення його умов скасувати реєстрацію. Якщо вам відмовили в задоволенні вашої вимоги у письмовій формі, звертайтеся до суду з аналогічною заявою.
  3. Для того щоб суд ухвалив рішення на вашу користь, ви повинні представити докази того, що дана людина не має права на реєстрацію на вашій житлоплощі. Крім договору оренди вам буде потрібно:

    - Акт, складений працівниками ЖЕК за підписом двох свідків про те, що ця людина не проживає в квартирі більше 6-ти місяців;

    - Непогашені рахунки за комунальні послуги;

    - Докази того, що в цієї людини є можливість для проживання на інший житлоплощі.
  4. Якщо ж ця людина постійно знаходиться за місцем прописки і платить за комунальними рахунками, але систематично порушує правила спільного проживання і веде асоціальний спосіб життя, ймовірність виселити його через суд теж є. Для цього вам необхідно звернутися в міліцію і скласти заяву на притягнення його до адміністративної відповідальності, привівши переконливі мотивування. Співробітники міліції повинні розібратися в цьому питанні, вислухавши й іншу сторону і ознайомившись з показаннями свідків, довідками, які підтверджують псування вашого майна, фото та відеоматеріалами (у разі загроз) та ін Довідка з міліції про незадовільний поведінці цієї людини і всі інші документи, що свідчать на вашу користь, стануть в нагоді вам в суді.
  5. Таким чином, ви можете виписати будь-якого родича або колишнього родича (чоловіка, дружину) з неприватизованій квартири. Однак щодо неповнолітніх дітей закон більш суворий. Згідно з «Законом про боротьбу з безпритульністю», ви не маєте право виписувати дітей без згоди обох батьків (якщо дітям від 14 до 18 років, тільки за їх згодою) або без надання їм рівноцінної житлоплощі.
  6. Якщо ви є власником квартири, то виписати іншої людини за рішенням суду, представивши той же пакет документів, ви зможете тільки на наступних умовах:

    - Його добровільної згоди;

    - Відсутності частки у володінні квартирою;

    - Відсутності реєстрації на даній житлоплощі на момент її приватизації.