Різноманітність плащів на сьогоднішній день вражає уяву: різні моделі, всіляка забарвлення, а найголовніше — фактура (від звичайної бавовняної тканини до штапельної саржі або шерсті). І, відповідно, через певний час виникає питання, як випрати плащ. Правильна прання не тільки не зіпсує річ, але і продовжить термін носіння.
Інструкція
- Ідеальний варіант — хімчистка. Професіонали у своїй справі без праці визначать тип тканини і правильний підхід до прання. Ця процедура займе у вас чимало часу на дорогу і, звичайно ж, матеріальних вкладень. Провести прання плаща в домашніх умовах нескладно, якщо врахувати всі правила.
- Уважно вивчіть ярличок, розташований у горловини виробу або на бічному шві. Найчастіше, саме там вказані необхідні умови для догляду за річчю. Багато виробників, наприклад, не рекомендують машинне прання і вказують певну температуру води.
- При ручному пранні плаща головною умовою, що визначає певну температуру і миючий засіб, слугуватиме тип тканини. Вироби з бавовни, шовку або віскози стирайте в трохи теплій воді з додаванням звичайного порошку. Після цього не слід плащ віджимати і викручувати. Просто струсіть кілька разів надлишки води і акуратно повісьте на плічки над ванною. Пам’ятайте: сушіння одягу необхідно проводити в добре провітрюваному приміщенні, тому після того, як вся вода стече з плаща, перевесьте його на балкон чи лоджію. Чисте виріб гладьте з виворітного боку, праска прогрійте до 120-130 градусів.
- Плащі, виготовлені з вовни, стирайте розправленими на столі, використовуючи мильний розчин і щіточку. При цьому температура води повинна бути не вище 30-40 градусів. Після цього промийте плащ чистою водою і повісьте його на плічка.
- Якщо після прання плаща колір збляк, оновити його можна за допомогою розчину оцту. Для цього 2 столові ложки оцту (9%) змішайте з 1 / 2 склянки води. В отриманому розчині змочіть звичайну кухонну губку і протріть ваше виріб.
- Якщо на плащі є сильне забруднення або пляма, очистіть його за допомогою сухого порошку. Для цього на необхідну ділянку насипте трохи прального порошку і потріть це місце вологою губкою. Після цього промийте плащ чистою водою, розправте його і просушіть на плічка.