Як випрати в’язану шапку


 

Часто після прання вовняні речі втрачають свою первісну форму: розтягуються або, навпаки, сідають. Виникає це в основному через порушення технології правильної прання і подальшої сушки вироби.



Вам знадобиться

— спеціальний миючий засіб, призначений для прання вовни;
- Оцет;
- Нашатирний спирт;
- Ополіскувач;
- Махровий рушник;
- Форма для сушки.

Інструкція

  1. Чи не замочуйте вовняну шапку перед пранням без необхідності. Якщо ж вовняне виріб сильно забруднене, можна опустити його на один-2:00 в теплу воду з розчиненим у ній нашатирним спиртом (на п’ять літрів води дві столові ложки). Використовуйте більшу кількість води, ніж для прання бавовняних виробів. Постарайтеся скоротити час прання.
        
  2. Періть вовняну шапку переважно руками, не використовуючи пральну машину. Візьміть пральний порошок, призначений для вовни, або спеціальне рідке засіб. Температура води повинна бути не вище 30 градусів, а й зовсім холодну воду не можна використовувати для прання і полоскання вовняних речей.
  3. Розчиніть миючий засіб у воді, помістіть туди шапку. Періть легко мне рухами, не розтягуючи і не перекручуючи шапку. Робіть все акуратно, щоб не порушити структуру речі.
  4. Два рази прополощіть шапку в чистій воді такої ж температури, що і при пранні. Відіжміть не викручуючи: візьміть річ грудкою або покладіть в тазик, почекайте, коли стече вода. Останній раз полощіть з ополіскувачем або з додаванням двох столових ложок оцту, і покладіть на махровий рушник, щоб вода з шапки вбралася в нього. Потім акуратно помістіть вологе вовняне виріб на чисту тканину і чекайте, коли воно висохне.
  5. Якщо ви все-таки мають намір скористатися пральною машиною, вибирайте режими «прання вовняних речей», «ручне прання» або «делікатне прання». Періть річ без віджиму, з додаванням спеціальних, призначених для вовни, миючих засобів.
  6. Якщо шапка має форму берета, то, щоб вона не сіла в процесі сушки, натягніть її на що-небудь, відповідне її об’єму. Уникайте сушіння на відкритих впливів інтенсивних сонячних променів місцях, а також на батареях та інших гарячих поверхнях.