Цілі рівняння — рівняння, що мають у лівій і правій своїй частині цілі вирази. Це практично найпростіші рівняння з усіх. Вирішуються вони одним способом.
Інструкція
- Приклад цілої рівняння — 2х +16 = 8х-4. Це найпростіше з цілих рівнянь. Вирішується воно перенесенням з однієї частини в іншу. В одній частині ви повинні «зібрати» всі змінні, в іншій — всі числа. Але є правила переносу. Не можна переносити числа з діями ділення і множення. Якщо ж ви переносите числа з діями додавання і віднімання, то при перенесенні ви міняєте знак на протилежний. Якщо був мінус — ставите плюс і навпаки. Вирішимо рівняння 2х +16 = 8х-4. Спочатку перенесемо всі змінні та числа. Отримаємо:-6х =- 20. х = ~ 3,3333.
- Наступний тип рівняння — рівняння з множенням і діленням. Приклад: 2х * 6 +20 = 9х/3-10. Спочатку потрібно вирішити всі дії ділення і множення. Отримаємо: 12х +20 = 3х-25. Вийшло таке ж рівняння, як і у прикладі 1. Тепер переносимо х в ліву частину, а в праву — числа. Отримуємо 9х =- 45, х =- 5.
- Також в цілі рівняння входять ще кілька видів рівнянь — квадратні, біквадратние, лінійні рівняння. Для того, щоб вирішити їх, ви можете використовувати ще два способи — заміна змінної та розкладання на множники. Заміна змінної — це коли цілий вираз із змінною замінюють іншої змінної. Приклад: (2х +5) = у. Розкладання на множники — представлення одного многочлена у вигляді добутку многочленів нижчих ступенів. Також існують формули скороченого множення, без яких не вийде спосіб розкладання на множники.
Зверніть увагу
Не забувайте міняти знаки під час перенесення.
Корисні поради
Біквадратние рівняння — майже те ж саме, що квадратні. Вирішуються вони способом заміни змінної.